Kusura bakmayın biz müzik dinlemeye devam edeceğiz!

Çok saygı duyduğum bir meslek büyüğüm dün telefonla aramıştı. Bu imalara maruz kalmama o da tepki gösteriyordu

Salgın nedeniyle ilan edilen sokağa çıkma yasaklarında alkol yasağının da uygulanmasına kimse akıl sır erdirilememişti.

Hepimiz yasağı koyanlara ve Bilim Kurulu üyelerine “bunun salgınla mücadeleye faydası ne” sorusunu yöneltmiştik.

Tatmin edici yanıtlar alamayınca da hükümetin gerçek niyetinin salgınla mücadele değil, salgını bahane ederek alkolü yasaklama olduğunu ifade etmiştik.

Bazı kabine üyeleri, bu anlamsız yasağı savunmak için “Dünya Sağlık Örgütü’nün, Avrupa ülkelerinin uygulaması böyle” yalanını ortaya atmıştı. Bazıları bizim “fırsattan istifade alkolü yasaklıyorlar” tespitimize sert tepkiler göstermişti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, salgın bahanesiyle uygulanan müzik yasağının kaldırılacağını duyururken “Kusura bakmayın kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok” demesi, alkol yasağı ve müzikli mekanlara uygulanan yasağın gerçek niyetini de ortaya çıkarmış oldu.

Canlı müzik dinlemek, eğlenmek istemeyenlerin tercihine saygı duyuyorum. Ancak onlar da konser dinlemek, eğlenmek isteyenlere saygı...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yaşamak bir ağaç gibi... 30 Temmuz 2021 | 308 Okunma Göçmen çıkmazı 28 Temmuz 2021 | 1.396 Okunma Seçim hesapları ve gerçekler 26 Temmuz 2021 | 3.547 Okunma Bu işte bir “ters”lik var! 24 Temmuz 2021 | 1.483 Okunma Sorun “Külliyen” çözülür artık 21 Temmuz 2021 | 585 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar