Korku, gerilim ve baskıya muhtaç olmak

Türkiye ekonomisi, en kötü dönemlerinden birini yaşıyor. Gelirler artmıyor ama giderler geometrik bir şekilde yükseliyor.Elektriğe, doğalgaza, akaryakıta gelen zamlar, sadece vatandaşları vurmuyor. Aynı zamanda üretim...

Türkiye ekonomisi, en kötü dönemlerinden birini yaşıyor. Gelirler artmıyor ama giderler geometrik bir şekilde yükseliyor.

Elektriğe, doğalgaza, akaryakıta gelen zamlar, sadece vatandaşları vurmuyor. Aynı zamanda üretim maliyetlerini artırıyor. Üretim maliyetleri de vatandaşlara zam olarak yağıyor.

Görünürde faizler artmıyor, kur artmıyor ama faturalar artmaya devam ediyor.

İlacını veresiye alan, saatlerce ekmek kuyruğunda bekleyen, doğalgaz faturası artmasın diye kombiyi yakmayan, ısınmak için AVM’lerde, süpermarketlerde dolaşan, elektrik faturası artmasın diye televizyon ışığında oturan vatandaşlar var.

Küçük ve orta ölçekli sanayiciler faturalar, navlun giderleri ve kesintiler nedeniyle zor duruma düşmüş.

★★★

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Millete sorsanız Havalimanı’nı değil kibrinizi yıkar! 18 Mayıs 2022 | 792 Okunma Dört sayfalık kumpas özeti 16 Mayıs 2022 | 1.390 Okunma “Siyasi Dava” = “Talimatlı Dava” 14 Mayıs 2022 | 415 Okunma Erdoğan’ın en büyük şansı 13 Mayıs 2022 | 7.084 Okunma Göçmen sorunu siyasidir 11 Mayıs 2022 | 888 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar