Konuşma sırası İnan Kıraç’ta

Tartışmanın bir tarafı olarak Veyis Ateş'in ne diyeceği merak edilmiş olacak ki programın reytingi hayli yüksek geldi

HalkTV’de cuma akşamları yayınlanan “Perdenin Önü/Arkası” isimli programın yorumcularındanım. Benim dışımda meslektaşlarım Özlem Gürses, İsmail Saymaz, İpek Özbey ve Hakan Çelenk var.

Bu hafta, programın ilk 90 dakikasını, tartışmaların odağındaki Veyis Ateş’i çıkaracağı için İsmail Saymaz’a verdik.

İsmail, çok iyi bir program çıkardı. Hazırlıklı gelmişti. Veyis Ateş’e her şeyi sordu, çelişkili ve tatmin edici olmayan cevaplar aldığında somut gerekçelerini de ortaya koyarak “inanmıyorum”, “yalan söylüyorsun” gibi sözcüklerle Ateş’i köşeye sıkıştırdı.

Muhalefet tabanı “Veyis Ateş gitsin kendisini A Haber’de, CNN Türk’te savunsun. Niye Halk TV’ye çıkarıyorsunuz” diyerek İsmail’e ve Halk TV’ye çok yüklendiler. Bence haksızlık ettiler.

Gazetecilik böyle bir meslektir. Gerçeği ortaya çıkarmak için bütün taraflarla görüşmeyi, bütün görüşleri, bilgileri okuyucuya/izleyiciye aktarmayı gerektirir.

AK Parti iktidarının...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türk Hava Kurumu düşmanın mı? 31 Temmuz 2021 | 248 Okunma Yaşamak bir ağaç gibi... 30 Temmuz 2021 | 527 Okunma Göçmen çıkmazı 28 Temmuz 2021 | 1.404 Okunma Seçim hesapları ve gerçekler 26 Temmuz 2021 | 3.568 Okunma Bu işte bir “ters”lik var! 24 Temmuz 2021 | 1.490 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar