Kılıçdaroğlu: Sorumluluğu yaymaya çalışıyorlar

Son Milli Güvenlik Kurulu toplantısının ardından açıklamada şu ifadeye yer verilmişti:“Türkiye’nin inşa ettiği sağlam altyapı üzerinde, hedeflerine uygun şekilde yatırım, üretim, istihdam...

Son Milli Güvenlik Kurulu toplantısının ardından açıklamada şu ifadeye yer verilmişti:

“Türkiye’nin inşa ettiği sağlam altyapı üzerinde, hedeflerine uygun şekilde yatırım, üretim, istihdam ve ihracat odaklı ekonomi politikalarını hayata geçirme sürecinde karşılaştığı ve karşılaşabileceği sınamalar ile tehditler değerlendirilmiş, cumhuriyetimizin 100. yılına her alanda olduğu gibi iktisadi olarak da güçlü şekilde ulaşma kararlılığı teyit edilmiştir.”

Ben de SÖZCÜ’de 27 Kasım 2021 günü yayınlanan yazımda, açıklamanın bu bölümünden yola çıkarak, geçmişteki MGK toplantılarında bu tür konulara girildiğinde, şu anki iktidarın MGK’ya “VESAYET” suçlaması yönelttiğini anımsatmıştım.

Hatırlayın, böyle bir şey yaşandığında, anında “Askerlerin, güvenlikçilerin, istihbaratçıların bulunduğu bir kurum niye ekonomi ile ilgili açıklama yapar? Üniformalarını çıkarsın siyaset yapsınlar” cümlesi yapıştırılırdı.

Bu konuda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ne düşündüğünü merak ediyordum.

“Dünkü telefon konuşmamızda MGK...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sözcü Gazetesi Yazarı Deniz Zeyrek: ''Müflis iktidar, eski defterleri karıştırır'' 17 Ocak 2022 | 887 Okunma Sözcü Gazetesi Yazarı Deniz Zeyrek: ''Bakana film tavsiyesi: “Akıl Oyunları” 15 Ocak 2022 | 643 Okunma Gerçeğin gölgesinde nafile çabalar! 14 Ocak 2022 | 589 Okunma Gerçekle yüzleşmeden adalet olmaz! 12 Ocak 2022 | 1.075 Okunma Solun “enseyi karartma” sorunu! 10 Ocak 2022 | 2.112 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar