Kemal Bey bu tartışmadan memnun mu?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu geçen çarşamba günü Belediyeler Birliği Başkanı şapkasıyla Ankara’daydı ve Avrupa Birliği’nin Ankara Temsilcisi Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut’la Avrupa Hareketlilik Haftası lansmanında buluşmuştu.

Normal şartlarda bu tür bir toplantıyı belediye haberlerini takip eden genç muhabirler izler. Ancak toplantının yapıldığı Belediyeler Birliği Binasında Ankara’nın en kıdemli siyasi muhabirleri vardı.

Bu durumun en doğal sonucu İmamoğlu’na Hareketlilik Haftasından çok, siyaset sorulması oldu.

Bu sorulardan biri de İmamoğlu’nun CHP’nin önceki genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla yemek yiyip yemeyeceğiydi.

İmamoğlu, bu soruyu yanıtlarken şu cevabı verdi:

“Bu yemeğe olan ilgiyi hayretle izliyorum (...) Bence gerçekten merak edilmesi gereken, bizim buluşacağımız yemek değil de vatandaşlarımızın, toplumumuzun yemeklerinde neyi yiyemedikleri konusu. Ekonomi ve başka hususlar daha önemli diye düşünüyorum.”

★★★

Bu açıklaması İmamoğlu’nun “Kemal Kılıçdaroğlu İmamoğlu’na randevu vermiyor, telefonlarına çıkmıyor” söylentilerinden duyduğu rahatsızlığı gösteriyor olsa gerek.

Şahsi kanaatim şu:

Bu mevzu İmamoğlu’nu rahatsız edecek kadar büyütülüyor.

(Kılıçdaroğlu’nun bürosunun bulunduğu) Mustafa Kemal Mahallesi’nden Ankara’ya sistematik olarak bu söylenti yayılıyor. Söylenti bununla da sınırlı kalmıyor. Devamında şu cümleler geliyor:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Deniz Zeyrek İtibar uçakta değil, refahta (!!!) 12 Temmuz 2024 | 3.015 Okunma TÜ!!!K 10 Temmuz 2024 | 4.798 Okunma Adaletin bu mu dünya! 08 Temmuz 2024 | 3.123 Okunma Şimşek cesaret edemedi 06 Temmuz 2024 | 2.908 Okunma “Kars’a şiir gidiyor” 05 Temmuz 2024 | 3.693 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar