Karar verseler artık! Var mı yok mu?

15 Mayıs 2019 günü SÖZCÜ’de yazdığım yazıda AK Parti’lilerin İstanbul’da seçim sonucunu iki unsurun değiştireceğini konuştuğuna dikkat çekip, o unsurları şöyle sıralamıştım:...

“ – Birincisi, kamuoyundaki İmamoğlu algısını değiştirmek.
– İkincisi, İstanbul’daki 3 HDP seçmeninden 1’inin oyunu alabilmek.”
Aradan geçen 21 günde, kulislerden topladığım ve sizinle paylaştığım bu bilgilerin doğru çıktığını çok net bir şekilde gördüm.
Şöyle ki;
Millet İttifakı Adayı Ekrem İmamoğlu’nun kamuoyundaki olumlu algısını değiştirmek için “öfkelendirme” hedefine kilitlenmiş onlarca adıma tanıklık ettik. Sözlerinin çarpıtılması mı PKK ve FETÖ’yle ilişkilendirilmesi mi dersiniz? Yoksa “bir gence tokat attı” gibi propagandalar mı?
En son, yanındaki milletvekilinin himayesinde geçmesi mümkünken, Ordu Havaalanı’nda VIP’ten geçirilmedi.
Bu adımlar işe yaradı mı?
Sokaklarda gördüğü ilgiyi, katıldığı yayınların reytinglerini, kamuoyu araştırmalarını hesaba katarsak pek yaramadı gibi görünüyor.
Gelelim ikinci detaya.
AK Parti üç HDP’liden birinin oyunu nasıl geri alabilirdi?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Washington’dan notlar 23 Ekim 2019 | 5.886 Okunma Hayallerin başladığı yerdir Haydarpaşa! 21 Ekim 2019 | 4.799 Okunma “Trump Style” diplomasiye güven olmaz! 18 Ekim 2019 | 3.812 Okunma Barış Pınarı Harekâtı, ABD sistemini test ediyor 17 Ekim 2019 | 4.225 Okunma “Böyle bir şahıs gerçekte yok” çağı 16 Ekim 2019 | 4.733 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar