Karar verseler artık! Var mı yok mu?

15 Mayıs 2019 günü SÖZCÜ’de yazdığım yazıda AK Parti’lilerin İstanbul’da seçim sonucunu iki unsurun değiştireceğini konuştuğuna dikkat çekip, o unsurları şöyle sıralamıştım:...

“ – Birincisi, kamuoyundaki İmamoğlu algısını değiştirmek.
– İkincisi, İstanbul’daki 3 HDP seçmeninden 1’inin oyunu alabilmek.”
Aradan geçen 21 günde, kulislerden topladığım ve sizinle paylaştığım bu bilgilerin doğru çıktığını çok net bir şekilde gördüm.
Şöyle ki;
Millet İttifakı Adayı Ekrem İmamoğlu’nun kamuoyundaki olumlu algısını değiştirmek için “öfkelendirme” hedefine kilitlenmiş onlarca adıma tanıklık ettik. Sözlerinin çarpıtılması mı PKK ve FETÖ’yle ilişkilendirilmesi mi dersiniz? Yoksa “bir gence tokat attı” gibi propagandalar mı?
En son, yanındaki milletvekilinin himayesinde geçmesi mümkünken, Ordu Havaalanı’nda VIP’ten geçirilmedi.
Bu adımlar işe yaradı mı?
Sokaklarda gördüğü ilgiyi, katıldığı yayınların reytinglerini, kamuoyu araştırmalarını hesaba katarsak pek yaramadı gibi görünüyor.
Gelelim ikinci detaya.
AK Parti üç HDP’liden birinin oyunu nasıl geri alabilirdi?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yıldırım’ı İmamoğlu değil İstanbul’un geçmişi zorladı 19 Haziran 2019 | 8 Okunma Yalnızlık sancısı 17 Haziran 2019 | 6.877 Okunma Yıldırım da aynı hataya mı düştü? 15 Haziran 2019 | 8.886 Okunma 'Çaldılar' gitti 'Seçimin iptalini biz istemedik' geldi 13 Haziran 2019 | 5.959 Okunma Erdoğan neden sessiz? 12 Haziran 2019 | 14.571 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar