Kadınlardan korkmak!

Sözcü Gazetesi Yazarı Deniz Zeyrek'in bugünkü (06.05.2022)''Kadınlardan korkmak!'' başlıklı yazısı.

Her zaman söylerim.

Bu ülkede yaşamın en büyük güvencesi kadınlardır.

Cesaretin, mertliğin ve umudun kaynağıdır kadınlar.

Bütün yakın tarih anlatılarından biliyorsunuzdur: Yurt tuttuğumuz bu topraklara göz koyanlar karşılarında hep cesur kadınları bulmuştur.

Şerife Bacı, Halide Onbaşı, Halime Çavuş, Nezahat Onbaşı, Çete Emir Ayşe, Kara Fatma ve Nene Hatun gibi onlarca kadın kahramanımız vardır.

En temel haklarını elde etmek, Nazım Hikmet'in tarifiyle “soframızdaki yeri öküzümüzden sonra gelen” olmamak için yaşam boyu mücadele eder kadınlar: Evde, tarlada, fabrikada, akademide, sivil toplum kuruluşlarında, siyasette…

Hazıra konmazlar. Ekmeklerini taştan çıkarırlar. Emekleriyle yaşamı yeniden üretirler.

Sahip oldukları haklar, özgürlükler o yüzden kıymetlidir ve vazgeçilmezdir kadınlar için.

Kolay kolay vazgeçmezler, cesurca hak gaspçılarının karşısına dikilirler.

Bu yüzden de zaman zaman hedef olurlar.

Yaşadığımız zor zamanlarda da kadınlar hep ön planda hep hedefte.

Gazeteci Müyesser Yıldız mesela…

Tanıyabileceğiniz en yurtsever insanlardandır Müyesser Abla. Bu yüzden Ergenekon-Balyoz kumpasları sırasında hedef oldu, tutuklandı, cezaevinde yattı. Yetmedi bu hükümetin hedefi oldu. Askeri casusluk gibi absürt bir suçlamayla bir kez daha tutuklandı. Mühim koltuklarda oturan, oradan aldıkları güçle yüksek perdeden konuşan bayların ve başına gelenlerin inadına hep dimdik durdu, korkmadı, doğruları söylemekten vazgeçmedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Siyasi Dava” = “Talimatlı Dava” 14 Mayıs 2022 | 390 Okunma Erdoğan’ın en büyük şansı 13 Mayıs 2022 | 6.898 Okunma Göçmen sorunu siyasidir 11 Mayıs 2022 | 887 Okunma “Sadece emeğe saygı bekliyoruz” 10 Mayıs 2022 | 644 Okunma Biraz seviye lütfen! 07 Mayıs 2022 | 960 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar