'İllerde ittifak yok, sadece büyükşehirlerde var'

“Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu”, geçen Cumartesi günü Ankara Altınpark Caddesi’nde bir kültür merkezi açtı. Geçmişte tek il olan ve üçe bölünen Kars’ın bütün...

“Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu”, geçen Cumartesi günü Ankara Altınpark Caddesi’nde bir kültür merkezi açtı.
Geçmişte tek il olan ve üçe bölünen Kars’ın bütün kanaat önderleri, siyasetçileri oradaydı.
Elbette en çok konuşulan konu, Kars’ta hangi partinin kimi aday göstereceği idi. Haliyle de belediye başkan adaylarının bazıları da oradaydı.
Aralarında durumu en net olan ise Çetin Nazik’ti. Çünkü güne MHP’nin “Kars Belediye Başkan Adayı” olarak başlamıştı. Kültür merkezi açılış törenine katılanların bir bölümünde de “AK Parti ve MHP Kars’ta ittifak yapacak” inancı hakimdi ve Çetin Nazik onlar tarafından ittifakın adayı gibi algılanmıştı.
Bu bilgi ışığında ben de “MHP Kars adayını açıkladığına göre AK Parti Kars’tan aday göstermeyecek” diye düşünmeye başladım. Çünkü 2014 seçimlerinde MHP’nin belediye başkanlığı kazandığı illerden biri Kars’tı.
Bu düşüncemi telefonla konuştuğum üst düzey bir AK Parti’li yetkili ile paylaştım.
Tepkisi, “Olur mu öyle şey? Son seçimdeki oy dağılımına baktın mı hiç? Kars’tan aday göstereceğiz” oldu.
“Hani 2014’te MHP’nin kazandığı illerde MHP’yi destekleyecektiniz” dedim.
“Bizim görüşmelerimiz Büyükşehir Belediyeleri üzerinden yürüyor. İller görüşmelere dahil değil” karşılığını verdi.
Kafam karıştı. Çünkü, günlerdir AK Parti’nin İstanbul, Ankara ve İzmir’de vereceği destek karşılığında Mersin, Adana ve Manisa dışında Bartın, Osmaniye, Isparta ve Kars gibi kentlerde MHP’yi destekleyeceği yazılıp çiziliyordu.
MHP

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Direklerdeki Erdoğan fotoğrafları neyin sigortası? 18 Ocak 2021 | 4.165 Okunma Davutoğlu: 4 yıl içinde ülkeyi 90’lara götürdüler 16 Ocak 2021 | 2.633 Okunma Atatürk’ün gözbebeği yeniden aramızda 15 Ocak 2021 | 999 Okunma Erdoğan’ın yol haritası 13 Ocak 2021 | 9.001 Okunma QAnon zihniyeti! 11 Ocak 2021 | 3.107 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar