İki ihalede 10 makam aracı!

Geçen hafta Mersin-Osmaniye-Gaziantep Yüksek Standartlı Demiryolu Hattı’yla ilgili ihalede yüklenici firmanın (Rönesans İnşaat) sözleşme gereği idareye (Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı) verdiği araç gereçleri yazmıştım.

Sözleşmede, çok sayıda bilgisayar, tablet, yazıcı, fotokopi makinası, cilt makinası, büyük televizyon ekranı, ofis mobilyası, telsiz, telefonun yanı sıra 5 adedi 3.0 litreden yüksek motorlu ve “temsile uygun” olmak üzere 20 adet binek araç ile 4 adet personel servisinin ihale kapsamında Rönesans şirketi tarafından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na verilmesi öngörülmüştü.

Alınan bütün araç gereçlerin bakım, onarım, yakıt, yağ, köprü, otoyol, feribot ücretlerinin Rönesans tarafından karşılanacağının özellikle belirtildiği sözleşmede ayrıca Rönesans’ın Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın personelini layıkıyla ağırlayacağı da vurgulanıyordu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu da geçen ay Almanya’ya yaptığı seyahati Rönesans’ın jetiyle yapmasını sözleşmedeki bu maddelere bağlamıştı.

★★★

Ben o yazıyı yazdıktan sonra bir belge daha geldi.

O da yine Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılmış olan “Bandırma-Bursa-Yenişehir-Osmaneli Yüksek Standartlı Demiryolu Hattı ile Elektronik Sistemlerin Temini İhalesi”nin sözleşmesiydi.

Aynı tarihlerde yapılmış bu ihaleyi bu defa Rönesans değil, Kalyon İnşaat almıştı.

Oturup sözleşme maddelerine tek tek baktım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Deniz Zeyrek İtibar uçakta değil, refahta (!!!) 12 Temmuz 2024 | 3.047 Okunma TÜ!!!K 10 Temmuz 2024 | 4.802 Okunma Adaletin bu mu dünya! 08 Temmuz 2024 | 3.124 Okunma Şimşek cesaret edemedi 06 Temmuz 2024 | 2.908 Okunma “Kars’a şiir gidiyor” 05 Temmuz 2024 | 3.693 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar