“Hiçbir şey olmasa da kesin bir şeyler olacak”

Başlıktaki sözler, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu üyelerinden birine ait. Bu değerlendirmeyi, parti yönetiminde ve hükümette değişim olup olmayacağı sorusuna yanıt verirken yapıyordu.

En önemli referansı da son AK Parti MYK toplantısında yaşanan tartışmalardı.
Evet, AK Parti genelinde, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın diplomatik temasları, yurt dışı gezileri tamamlandıktan sonra önemli değişimlerin yaşanacağı beklentisi hakim.
Peki bu değişim nereden başlar, nereleri kapsar ve nasıl seyreder?

HEM PARTİ YÖNETİMİNDE HEM KABİNEDE DEĞİŞİM

Parti yönetiminde olası bir değişikliğe 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde yetki ve sorumluluk sahibi olan insanlarla başlanacağı kesin.
Daha açık yazmak gerekirse, seçim işlerinden sorumlu Ali İhsan Yavuz ile birlikte yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ve teşkilattan sorumlu Erkan Kandemir listenin en üstünde.
İstanbul ve Ankara başta olmak üzere başarısız il örgütleri de büyük bir neşter yiyecek.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hayallerin başladığı yerdir Haydarpaşa! 21 Ekim 2019 | 3.047 Okunma “Trump Style” diplomasiye güven olmaz! 18 Ekim 2019 | 3.741 Okunma Barış Pınarı Harekâtı, ABD sistemini test ediyor 17 Ekim 2019 | 4.224 Okunma “Böyle bir şahıs gerçekte yok” çağı 16 Ekim 2019 | 4.721 Okunma TSK ilerledikçe Trump da sıkışıyor 14 Ekim 2019 | 8.887 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar