Göçmen çıkmazı

Bu sorun bir an önce etkili ve kalıcı bir şekilde çözülmelidir

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin dün sabah bir internet bağlantısı göndermişti. Independent Türkçe’de yayınlanmış bir haberin bağlantısıydı. Tıklayınca bir video açıldı.

İstanbul Beykoz’da Küçüksu Mahallesi’nde geçiyordu.

Bir caminin önünde onlarca göçmen biraz sonra gelecek aracın aralarından on kişi seçmesini bekliyorlardı.

Kalabalık arasında o araca binebilmeyi bekleyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Sabri Polat sinirli bir ifadeyle konuşmaya başladı:

“Bütün yabancıları doldurmuşlar buraya, artık eve ekmek götüremiyoruz. Bu yabancıları doldurmuşsun buraya, bunlara çözüm bulsunlar. Afganistanlı, Kırgızistanlı, Pakistanlı geliyor benim elimdeki ekmeği alıyor.”

Bir Afgan yanıt verdi: “Biz savaştan kaçıyoruz.”

Sabri Bey'in öfkesi geçmedi:

“Savaştan kaçıyorsun ama gelip buradaki insanların ekmeğini alıyorsun. Gelip diyorlar ki (işverenler), ‘Ben Afgan götüreceğim Türkleri götürmeyeceğim' Niye? Türkler ekmek götürmesin mi? Aç mı ölsün?”

Bir başka Afgan araya girdi:YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ortak aday, ortak seçim beyannamesi 05 Ekim 2022 | 904 Okunma Epistemolojik kopuş olabilir! 03 Ekim 2022 | 1.773 Okunma 81’lik tenorun düşündürdükleri 01 Ekim 2022 | 210 Okunma Çirkin siyaset karşısında ne yapmalı? 30 Eylül 2022 | 1.110 Okunma “Tek Adam Sistemi” 28 Eylül 2022 | 1.358 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar