Göçmen çıkmazı

Bu sorun bir an önce etkili ve kalıcı bir şekilde çözülmelidir

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin dün sabah bir internet bağlantısı göndermişti. Independent Türkçe’de yayınlanmış bir haberin bağlantısıydı. Tıklayınca bir video açıldı.

İstanbul Beykoz’da Küçüksu Mahallesi’nde geçiyordu.

Bir caminin önünde onlarca göçmen biraz sonra gelecek aracın aralarından on kişi seçmesini bekliyorlardı.

Kalabalık arasında o araca binebilmeyi bekleyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Sabri Polat sinirli bir ifadeyle konuşmaya başladı:

“Bütün yabancıları doldurmuşlar buraya, artık eve ekmek götüremiyoruz. Bu yabancıları doldurmuşsun buraya, bunlara çözüm bulsunlar. Afganistanlı, Kırgızistanlı, Pakistanlı geliyor benim elimdeki ekmeği alıyor.”

Bir Afgan yanıt verdi: “Biz savaştan kaçıyoruz.”

Sabri Bey'in öfkesi geçmedi:

“Savaştan kaçıyorsun ama gelip buradaki insanların ekmeğini alıyorsun. Gelip diyorlar ki (işverenler), ‘Ben Afgan götüreceğim Türkleri götürmeyeceğim' Niye? Türkler ekmek götürmesin mi? Aç mı ölsün?”

Bir başka Afgan araya girdi:YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Soruya cevap, cevaba soru! 15 Eylül 2021 | 1.045 Okunma Kendinizi niye komik duruma düşürüyorsunuz? 13 Eylül 2021 | 2.603 Okunma İmamoğlu neden şimdi Cumhurbaşkanlığı’nı istemez? 11 Eylül 2021 | 1.060 Okunma Yeşil ve mavi düşlerden bize kalan 10 Eylül 2021 | 551 Okunma Ali Erbaş Cumhurbaşkanı mı olmak istiyor? 08 Eylül 2021 | 3.178 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar