Gerçeğin gölgesinde nafile çabalar!

Türkiye ekonomisinin geldiği noktayı anlamak için her kesimin karşı karşıya olduğu durumu yerinde görmek, anlamak lazım.İŞSİZLER için hayat gerçekten zor.İşsiz kalmış...

Türkiye ekonomisinin geldiği noktayı anlamak için her kesimin karşı karşıya olduğu durumu yerinde görmek, anlamak lazım.

İŞSİZLER için hayat gerçekten zor.

İşsiz kalmış “EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR” için durum daha vahim. Yıllarca prim ödemişler, emeklilik hakkını kazanmışlar ama yaş sınırı nedeniyle emekli olamamışlar. “Yaşları geçtiği” gerekçesiyle de iş bulamıyorlar.

Biz özel sektörün MAAŞLI ÇALIŞANLARInın, MEMURLARın, ASGARİ ÜCRETLİLERin, EMEKLİLERin durumu ortada: Yılda bir ya da iki kez belli bir oranda maaş zammı alıyoruz, o zam da hayat pahalılığı karşısında bir iki ayda eriyip gidiyor.

Geri kalan zaman ise tamamen “ayakta ve hayatta kalma mücadelesine” döner.

Peki ya bu ekonomik koşullarda küçük ve orta ölçekli işletmelerin sahipleri, sanayiciler, turizmciler, yani çalışan kesime göre daha “zengin” olanlar ne yapıyor?

Bu soruyu önceki akşam bir yemekte önemli bir sanayiciye sordum o da anlattı.

Başı derde girmesin diye ismini vermeyeceğim.

20 Aralık 2021 gününe dek Cumhur İttifakı'ndaki bir partiye oy vereceğini söylüyordu. Oy verdiği partinin fanatik bir taraftarıydı.  Biz siyaset konuşurken, kendisine ülkede yaşanan tuhaflıkları, özellikle de ekonomide yaşanan gelişmeleri anlattıkça “olsun Reis'in ve Devlet Bey'in bir bildiği vardır” diyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Özür sırası sizde sayın Bakan! 28 Ocak 2022 | 1.804 Okunma Mağdurluktan kafa ve dil kopartmaya 26 Ocak 2022 | 1.160 Okunma Korku, gerilim ve baskıya muhtaç olmak 24 Ocak 2022 | 1.277 Okunma Takiyuddin, Tyco, Kepler ve Sezen Aksu 22 Ocak 2022 | 718 Okunma Bunlar kötü sinyaller! 21 Ocak 2022 | 1.180 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar