Faizden kaçılamadı, demokrasiden kaçılabilir mi?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifasından sonra ülkede iki alanda çok ilginç durumlar yaşanıyor .İlk alanımız ekonomi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifasından sonra ülkede iki alanda çok ilginç durumlar yaşanıyor.

İlk alanımız ekonomi.

Yıllardır faize savaş açmış, “enflasyonun nedeni faizdir” görüşünü savunmuş bir siyasetçi olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ekonomi yönetimini değiştirirken aynı zamanda ekonomide de reform sinyalleri vermişti.

İlk adımı, ekonomi yönetimine deneyimli isimleri getirmek oldu. Gelen isimler, kamuoyunun desteğini gördü. Ekonominin eski patronlarından DEVA Partisi Ali Babacan, geçmişte aynı ekipte olduğu yeni yöneticiler için olumlu ifadeler kullanırken, "Temel sorun bu isimlerin karar verip veremeyeceğidir. 19 Kasım'daki Para Politikaları Kurulu'nun alacağı karar, samimiyet testi olacaktır." sözleriyle ihtiyatlı olmayı seçti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Önemli ve tuhaf istatistikler 26 Kasım 2022 | 429 Okunma Bacasız sanayi ne durumda? 25 Kasım 2022 | 792 Okunma O dört parmak! 23 Kasım 2022 | 959 Okunma Bağırmak, küfretmek haklı çıkarmaz 21 Kasım 2022 | 2.794 Okunma Si-si-sil baştan! 19 Kasım 2022 | 735 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar