Faizden kaçılamadı, demokrasiden kaçılabilir mi?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifasından sonra ülkede iki alanda çok ilginç durumlar yaşanıyor .İlk alanımız ekonomi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifasından sonra ülkede iki alanda çok ilginç durumlar yaşanıyor.

İlk alanımız ekonomi.

Yıllardır faize savaş açmış, “enflasyonun nedeni faizdir” görüşünü savunmuş bir siyasetçi olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ekonomi yönetimini değiştirirken aynı zamanda ekonomide de reform sinyalleri vermişti.

İlk adımı, ekonomi yönetimine deneyimli isimleri getirmek oldu. Gelen isimler, kamuoyunun desteğini gördü. Ekonominin eski patronlarından DEVA Partisi Ali Babacan, geçmişte aynı ekipte olduğu yeni yöneticiler için olumlu ifadeler kullanırken, "Temel sorun bu isimlerin karar verip veremeyeceğidir. 19 Kasım'daki Para Politikaları Kurulu'nun alacağı karar, samimiyet testi olacaktır." sözleriyle ihtiyatlı olmayı seçti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
En iyi savunma saldırıdır! 04 Ağustos 2021 | 102 Okunma Son verin bu garabete! 02 Ağustos 2021 | 5 Okunma Türk Hava Kurumu düşmanın mı? 31 Temmuz 2021 | 248 Okunma Yaşamak bir ağaç gibi... 30 Temmuz 2021 | 529 Okunma Göçmen çıkmazı 28 Temmuz 2021 | 1.408 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar