Faizden kaçılamadı, demokrasiden kaçılabilir mi?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifasından sonra ülkede iki alanda çok ilginç durumlar yaşanıyor .İlk alanımız ekonomi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifasından sonra ülkede iki alanda çok ilginç durumlar yaşanıyor.

İlk alanımız ekonomi.

Yıllardır faize savaş açmış, “enflasyonun nedeni faizdir” görüşünü savunmuş bir siyasetçi olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ekonomi yönetimini değiştirirken aynı zamanda ekonomide de reform sinyalleri vermişti.

İlk adımı, ekonomi yönetimine deneyimli isimleri getirmek oldu. Gelen isimler, kamuoyunun desteğini gördü. Ekonominin eski patronlarından DEVA Partisi Ali Babacan, geçmişte aynı ekipte olduğu yeni yöneticiler için olumlu ifadeler kullanırken, "Temel sorun bu isimlerin karar verip veremeyeceğidir. 19 Kasım'daki Para Politikaları Kurulu'nun alacağı karar, samimiyet testi olacaktır." sözleriyle ihtiyatlı olmayı seçti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Arınç’a, Arslan’a, Ensarioğlu’na yoksa kime olur ki? 28 Kasım 2020 | 7.811 Okunma Kanıta gerek yok şikestesi, kızıl atları yeter: Karabağ Azerbaycan’dır 27 Kasım 2020 | 1.205 Okunma Erdoğan’ı zorlayan denge 25 Kasım 2020 | 8.110 Okunma Ceremesi garsonlara aşçılara, bulaşıkçılara mı? 23 Kasım 2020 | 2.141 Okunma Faizden kaçılamadı, demokrasiden kaçılabilir mi? 21 Kasım 2020 | 3.007 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar