“Eylül linçi başladı”

Sözcü Gazetesi Yazarı Deniz Zeyrek'in bugünkü (09.09.2022)''“Eylül linçi başladı”'' başlıklı yazısı.

Son yazımda iktidarın muhalefeti HDP koridoruna sıkıştırdığını yazmıştım.

Yazıma gelen tepkilerden sonra fark ettim ki mesele sadece HDP’yle sınırlı değil.

İYİ Parti’de siyaset yapan bir tanıdığımdan aldığım mesajda İYİ Parti teşkilatlarının Mansur Yavaş’ın adaylığı için imza toplayacağı yazıyordu.

Ardından sosyal medyada “İddialara göre Kılıçdaroğlu’nun aday olması halinde Meral Akşener 1 milyon imza ile Mansur Yavaş’ı aday gösterecek!” mesajı yayılmaya başladı.

Normal şartlar altında “akıllı tahmin” diye geçiştirebileceğimiz bu iddia, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ve İYİ Parti Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun “En çok Mansur Yavaş ismini duyuyoruz” çıkışlarından sonra anlam kazanmıştı ve haliyle azımsanamayacak kadar fazla alıcı bulmuştu.

Dikkatinizi çekmek istiyorum: Bu gelişmeler CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Altılı masa uygun görürse ben (Cumhurbaşkanlığı adaylığı için) hazırım” çıkışından sonra...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Beslenme çantası 24 Eylül 2022 | 604 Okunma Görüntüde Hollywood starı..! 23 Eylül 2022 | 658 Okunma İktidarın avantajları ve handikapları 21 Eylül 2022 | 2.424 Okunma Gençliğine umut olamadan ecdada layık olunamaz! 19 Eylül 2022 | 1.068 Okunma Buğday kokusu 17 Eylül 2022 | 1.659 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar