Erdoğan neden sessiz?

Millet İttifakı’nın İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçim kampanyasında 31 Mart öncesindeki gibi projelerini anlatıyor, israfla, yoksullukla mücadele edeceğini vurguluyor, İstanbullulara umutlu güzel bir gelecek vadediyor.

Temel amacı 31 Mart’ta aldığı oyları koruyup, sandığa gitmemiş CHP ve HDP seçmenini sandığa götürmek gibi görünüyor.
31 Mart öncesine göre, kamuoyundaki olumlu algısını değiştirmeye çalışan rakiplerine karşı mücadeleye biraz daha fazla zaman ayırmak zorunda kalıyor.
Öyle akıl almaz ithamlarla, iftiralarla karşılaşıyor ki zaman zaman “savunma” konumuna geçiyor ve alışık olduğumuz sabırlı, sakin, sağduyulu halini korumakta zorlanıyor.

★★★

Cumhur İttifakı’nın adayı Binali Yıldırım’ın stratejisi ise 31 Mart öncesinden taban tabana zıt. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile bazı AK Parti’liler ve hükümet yanlısı medya İmamoğlu’nu savunma pozisyonuna çekip hata yapmaya zorlarken, Yıldırım, tamamen kampanyasına yoğunlaşıyor.
Anadolu’daki teşkilatları İstanbul’da sahaya sürerek, ev ev adam adama markaj yapıyor.
Yıldırım’ın kampanyasında en önemli değişiklik, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ittifak ortağı MHP’nin sahada daha az görünmesi oluyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir ‘başımıza taş yağdı’ hikayesi 29 Mayıs 2020 | 3.468 Okunma Doktorlara saldıran CHP’li çıksaydı ne olurdu? 27 Mayıs 2020 | 4.721 Okunma Çav Bella 23 Mayıs 2020 | 4.300 Okunma Hiç olmasa ZOOMlayın 22 Mayıs 2020 | 3.209 Okunma Yaycı olayının Seyir Defteri 20 Mayıs 2020 | 7.588 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar