Deprem öykümüz Kırmızı Pazartesi’ne dönmesin!

Kaç gündür hepimizin gözü kulağı deprem felaketi yaşanan Elazığ/Malatya hattında.Hükümet de yerel yönetimler de seferberlik ilan etmiş durumda. Arama kurtarma ekipleri, AFAD, Kızılay en hızlı şekilde deprem bölgesine ulaştı.

Hasarın fotoğrafı mümkün olan en kısa zamanda çıkarıldı. Ekipler organize bir şekilde yıkılan binalara dağıldı. Peşi sıra kurtarma haberleri gelmeye başladı. Ben yazıyı yazarken tam 45 kişi enkaz altından sağ çıkarılmıştı. Onların haberleri yüreğimize su serpti.

Türkiye’nin dört bir yanında yardım kampanyaları organize edildi. Depremzedelere gösterilen dayanışma, zor zamanlarda bir olma kapasitemizi gösterdi ve hepimizi mutlu etti.

★★★

“Marmara depremi gibi çok büyük ölçekli bir depremde bu kapasite yeter mi, aynı başarıyı gösterebilir miyiz?” soru işaretini de muhafaza ederek, bu olanlardan şunu çıkarmak mümkün:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çarpıtmaya bak hizaya gel! 19 Şubat 2020 | 7.129 Okunma Sayın Yavuz, epifizimiz sertleşti mi sandın? 17 Şubat 2020 | 7.290 Okunma Yanlış karar hakimin siciline işleyecek 15 Şubat 2020 | 3.495 Okunma Hadi Burhan Hoca sessiz savcılar niye izliyor? 12 Şubat 2020 | 5.776 Okunma Biraz da yaşatmayı kutsasak! 10 Şubat 2020 | 4.123 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar