CHP tabanı niye karamsar?

Görünürde CHP ve Ekrem İmamoğlu, İstanbul seçimlerinde psikolojik üstünlüğü ele almış olsa da “her şey güzel olacak” sloganı her yerde sıkça dile getirilse de tabanda tam tersine bir karamsarlık gözlemliyorum...

“Bu kadar tepkiyi göze aldırıp seçimi iptal ettirdilerse, İstanbul’u vermemek için ellerinden geleni yaparlar” diyor herkes. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın AK Parti mahalle temsilcileriyle geçmişte yaptığı bir toplantının videosu, Erdoğan’ın seçimi kazanmak için yapılması gerekenlere dair tavsiyeleri nedeniyle CHP’lilerin whatsapp gruplarında en çok dolaşan video oluyor.
31 Mart’ta oy kullandıkları halde bugünlerde baktıklarında seçmen listelerinde isimlerini bulamayanlar da “işte bakın, başladılar” diyerek o karamsarlığın haklı bir karamsarlık olduğunu savunuyor.
CHP yöneticileri ise bu karamsarlığın farkında ve ortadan kaldırmak için kolları sıvamış. Bağış kampanyasına olan ilgi, seçmenlerin kayıtları konusundaki hassasiyeti, başta avukatlar olmak üzere vatandaşların seçim gecesi görev almak için yaptığı başvurular, seçimin sandıkta ve il seçim kurullarında kaybedilmesine müsaade etmeyecek gelişmeler olarak görülüyor.
Oy kullanma, sayma ve birleştirme konusunda her detayla ilgili parti olarak üzerine düşeni yapacağı güvencesi veren CHP’nin hedefi, “Ekrem İmamoğlu’na oy veren herkesin yeniden oy vermesini sağlamak ve o oyların üstüne yenilerini eklemek” olarak özetleniyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Yıldırım, kampanyadaki dağınıklığın mağduru” 22 Mayıs 2019 | 5.364 Okunma YSK gerekçesinin matematiği ve muhtemel itirazlar 21 Mayıs 2019 | 5.045 Okunma Dindarlık ölçer ÖSYM ve yeni eğitim sistemi 20 Mayıs 2019 | 10.848 Okunma Nereden nereye geldik? 17 Mayıs 2019 | 6.103 Okunma En zayıf halka gençler 16 Mayıs 2019 | 5.676 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar