CHP tabanı niye karamsar?

Görünürde CHP ve Ekrem İmamoğlu, İstanbul seçimlerinde psikolojik üstünlüğü ele almış olsa da “her şey güzel olacak” sloganı her yerde sıkça dile getirilse de tabanda tam tersine bir karamsarlık gözlemliyorum...

“Bu kadar tepkiyi göze aldırıp seçimi iptal ettirdilerse, İstanbul’u vermemek için ellerinden geleni yaparlar” diyor herkes. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın AK Parti mahalle temsilcileriyle geçmişte yaptığı bir toplantının videosu, Erdoğan’ın seçimi kazanmak için yapılması gerekenlere dair tavsiyeleri nedeniyle CHP’lilerin whatsapp gruplarında en çok dolaşan video oluyor.
31 Mart’ta oy kullandıkları halde bugünlerde baktıklarında seçmen listelerinde isimlerini bulamayanlar da “işte bakın, başladılar” diyerek o karamsarlığın haklı bir karamsarlık olduğunu savunuyor.
CHP yöneticileri ise bu karamsarlığın farkında ve ortadan kaldırmak için kolları sıvamış. Bağış kampanyasına olan ilgi, seçmenlerin kayıtları konusundaki hassasiyeti, başta avukatlar olmak üzere vatandaşların seçim gecesi görev almak için yaptığı başvurular, seçimin sandıkta ve il seçim kurullarında kaybedilmesine müsaade etmeyecek gelişmeler olarak görülüyor.
Oy kullanma, sayma ve birleştirme konusunda her detayla ilgili parti olarak üzerine düşeni yapacağı güvencesi veren CHP’nin hedefi, “Ekrem İmamoğlu’na oy veren herkesin yeniden oy vermesini sağlamak ve o oyların üstüne yenilerini eklemek” olarak özetleniyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
TSK ilerledikçe Trump da sıkışıyor 14 Ekim 2019 | 8.468 Okunma Washington Türkiye’ye ambargo uygulayabilir mi? 10 Ekim 2019 | 4.870 Okunma Konjonktür Türkiye’den yana 09 Ekim 2019 | 10.557 Okunma “Öcüleştirme siyaseti” tutar mı? 07 Ekim 2019 | 4.745 Okunma Yasa-ma 02 Ekim 2019 | 3.737 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar