Bulu’yu intihal dosyası yemiş

Erdoğan, özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerinde siyasetin gündemini belirleyecek mesajlar verebilir

Melih Bulu’nun Boğaziçi serüveni 194 gün sürdü. Altı ayda eylemlerin biteceğini söylemişti, kendisi altı ayda bitti.

Peki “pek havalı” bir şekilde geldiği Boğaziçi’nden neden “benim niye haberim yok” diyecek kadar “komik duruma düşerek” gitti?

Ankara’da dün bu soruya yanıt aradım.

Çok ilginç detaylara ulaştım.

Birincisi şunu öğrendim: Bulu YÖK’ten hiçbir zaman destek bulamamış. YÖK, Boğaziçi için yapılan dokuz adaylık başvurusunu sadece evrak kontrolü yaparak Cumhurbaşkanlığı’na iletmek zorundaymış. YÖK’ün adaylar arasında eleme yetkisi olsa, Cumhurbaşkanlığı’na gidecek isimler arasında Bulu olmayacakmış.

Bu arada dokuz aday arasından sadece üçü Boğaziçi kökenliymiş.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a doğrudan telefonla ulaşabilecek kadar yakın ama yükseköğretim camiasıyla alakasız bir isim Bulu'ya bizzat referans olunca Erdoğan, tereddütsüz Bulu'yu atamış.

Ancak Bulu, Boğaziçi Rektörü ilan edildikten sonra gerçek tablo ortaya çıkmaya başlamış.

Öğrencilerin, akademisyenlerin sert itirazları yetmiyormuş gibi, AK Parti ve YÖK camiasından da tepki ve ihbarlar yağmaya başlamış.

Konuştuğum bir kaynağım, Bulu'yu koltuktan eden üç unsuru....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Propagandası iktidara, bedeli millete! 25 Ekim 2021 | 2.066 Okunma Fantezi dünyası! 23 Ekim 2021 | 1.030 Okunma Son Çar’ın Av Köşkü ayağa kalkıyor 22 Ekim 2021 | 961 Okunma Diplomasideki Kavala gerilimi üzerine 20 Ekim 2021 | 1.591 Okunma “Kankilerle” buluşma! 18 Ekim 2021 | 2.354 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar