“Bu 28 Şubat döneminde dahi yapılmamıştı”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kamu bankalarının kendilerine kredi vermediğine dair açıklaması, uyduruk bir konu üzerinden kopartılan fırtına nedeniyle arada kaynadı...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kamu bankalarının kendilerine kredi vermediğine dair açıklaması, uyduruk bir konu üzerinden kopartılan fırtına nedeniyle arada kaynadı gitti.

İmamoğlu’nun açıklamasından, kamu bankaları olan Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) kredi taleplerini geri çevirdiğini tahmin etmek zor değil ama emin olmak için İBB Sözcüsü Murat Ongun’a da sordum. O da kamu bankalarının İBB’nin kredi taleplerini karşılıksız bıraktığını ifade etti.

Memleketin ekonomik durumu malum.

Bu yüzden “Acaba bankalar verecek kredi bulamadıkları gerekçesiyle mi talepleri geri çevirdi” diye düşündüm.

Ancak, iki şey bu düşüncemin yersiz olduğunu gösteriyordu.

İlk bilgi şuydu: Yaklaşık 1 milyar doları (5.75 milyar TL) bir özel şirkete medya şirketi satın alsın diye hem de “iki yıl geri ödemesiz” verebilen bir kamu bankasının İBB’ye kredi verememesi akıl karı olamazdı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Meraklısına kaz dersleri 04 Aralık 2019 | 8.069 Okunma Kanal İstanbul milli mi olacak Çinli mi? 02 Aralık 2019 | 5.853 Okunma “Bu 28 Şubat döneminde dahi yapılmamıştı” 30 Kasım 2019 | 6.478 Okunma Çıkarılacak dersler var! 27 Kasım 2019 | 4.325 Okunma Kuşa bak, her şeyi unut! 25 Kasım 2019 | 6.487 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 2 yorum