Boş koğuşlar çift camlar

Eskişehir Milletvekili Utku Çakır- özer’le gazeteciliğe aynı günlerde başlamıştık. Uzun süre aynı binada, ama farklı gazetelerde, üstelik rekabet ederek gazetecilik yaptık. Birbirimizi çok atlattık.

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği’nden sonra siyasete girmesine hem üzüldüm hem çok şaşırdım. Üzüldüm, çünkü sektörümüz iyi bir diplomasi muhabirini kaybetti. Şaşırdım, çünkü birbirimize “monşer” diye takıldığımız bir alandan, diplomasi muhabirliğinden siyasete geçecek olan Utku’yu köy köy, sokak sokak dolaşırken, köylülerle hasbihal ederken hayal bile edemedim.

Ne yalan söyleyeyim, beni fena yanılttı. Bir çok meslektaşım siyasete girdi ama hiçbiri Utku kadar yerelde olmadı. Hiçbiri Utku kadar gerçek siyaset yapıp, halkın arasına inemedi. Geçen 6-7 yılda Eskişehir'de ayak basmadık köy bırakmadı. Her hafta yüzlerce Eskişehir köylüsünü de Ankara'ya getirdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu: Adaylıkta sıkıntı olmayacak 27 Ocak 2023 | 2.189 Okunma Parole Parole... 25 Ocak 2023 | 1.945 Okunma Akşener: Kendimden önce “seçimi almayı” düşünüyorum 23 Ocak 2023 | 2.145 Okunma Millet sandık bekliyor! 21 Ocak 2023 | 610 Okunma Trajikomik bir durum 20 Ocak 2023 | 1.317 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar