“Aday 29 Ekim’de açıklanacak”

Türkiye’nin en büyük muhalefet bloğu olan “Altılı Masa” 3 Temmuz’da İYİ Parti lideri Meral Akşener’in ev sahipliğinde toplanıyor.CHP, İYİ Parti, Deva Partisi, Gelecek Partisi, Saadet Partisi ve Demokrat...

Türkiye’nin en büyük muhalefet bloğu olan “Altılı Masa” 3 Temmuz’da İYİ Parti lideri Meral Akşener’in ev sahipliğinde toplanıyor.

CHP, İYİ Parti, Deva Partisi, Gelecek Partisi, Saadet Partisi ve Demokrat Parti’nin liderlerinin oluşturduğu masa daha önce de dört kez toplanarak seçim güvenliği, geçiş süreci gibi önemli konuları görüşmüş, önemli ortak kararlar almıştı.

Öyle görünüyor ki Akşener’in ev sahipliğindeki beşinci toplantının temel gündemini “aday” mevzusu oluşturacak.

Liderler o gün aday konusundaki “ortak aday” gibi önemli detayları netleştirecekler.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun o toplantıya, son dönemde yaptırdığı kamuoyu araştırmalarının sonuçlarından oluşan bir raporla katılması bekleniyor.

Edindiğim bilgiye göre o raporda, Meral Akşener’in sıkça ifade ettiği “13. Cumhurbaşkanı Millet İttifakı’nın adayı olacak” görüşünü destekleyen sonuçlar yer alıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Seçim açılımları 10 Ağustos 2022 | 1.783 Okunma Suluyla işiniz olmaz mı? 08 Ağustos 2022 | 1.513 Okunma “Sanki Türkiye’nin değil..!” 06 Ağustos 2022 | 512 Okunma Sokağa çıkabilmek! 05 Ağustos 2022 | 1.101 Okunma Rusya'ya sarılmak... 03 Ağustos 2022 | 1.235 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar