ABD’ye göre “zamanlama manidar”

HTS kayıtlarına göre bazı kritik FETÖ şüphelileri, olaydan sonra Türkiye’deki ABD diplomatik temsilcilikleri ile telefon teması  kurmuş.Ankara’da, zaten ABD yönetiminin FETÖ konusunda müttefiki Türkiye ile...

HTS kayıtlarına göre bazı kritik FETÖ şüphelileri, olaydan sonra Türkiye’deki ABD diplomatik temsilcilikleri ile telefon teması  kurmuş.

Ankara’da, zaten ABD yönetiminin FETÖ konusunda müttefiki Türkiye ile gerekli işbirliği yapmadığı inancı hakimdi.

Neticede yüzlerce dosya, binlerce sayfalık belgeler ve onlarca girişime rağmen ABD tek bir adım atmamıştı.

Savcılar herhangi bir yorum yapmayıp, sadece HTS kaydı gibi delillere iddianamede yer vermekle yetinse de ortaya çıkan bu durum, Ankara’daki algıyı “ABD, Türkiye ile işbirliği yapmıyor” seviyesinden “ABD, FETÖ ile işbirliği yapıyor. MİT TIR’ları işinde ABD de işin içinde” seviyesine çıkarmaya yetti.

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği yaptığı açıklamada, ellerinde olayı doğrulayacak hiçbir bilgi olmadığını, Savcılığın da kendilerinden bir bilgi talep etmediğini duyurdu.

 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mikrop ve tarih 06 Nisan 2020 | 4.254 Okunma Siyasetin en kirlisi! 04 Nisan 2020 | 6.375 Okunma “Reyiz”e güvenenler ile emeğine güvenenler! 01 Nisan 2020 | 4.675 Okunma İstifa etse küçük düşürülmeyecekti! 30 Mart 2020 | 17.791 Okunma Güven! 28 Mart 2020 | 4.305 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar