ABD’ye göre “zamanlama manidar”

HTS kayıtlarına göre bazı kritik FETÖ şüphelileri, olaydan sonra Türkiye’deki ABD diplomatik temsilcilikleri ile telefon teması  kurmuş.Ankara’da, zaten ABD yönetiminin FETÖ konusunda müttefiki Türkiye ile...

HTS kayıtlarına göre bazı kritik FETÖ şüphelileri, olaydan sonra Türkiye’deki ABD diplomatik temsilcilikleri ile telefon teması  kurmuş.

Ankara’da, zaten ABD yönetiminin FETÖ konusunda müttefiki Türkiye ile gerekli işbirliği yapmadığı inancı hakimdi.

Neticede yüzlerce dosya, binlerce sayfalık belgeler ve onlarca girişime rağmen ABD tek bir adım atmamıştı.

Savcılar herhangi bir yorum yapmayıp, sadece HTS kaydı gibi delillere iddianamede yer vermekle yetinse de ortaya çıkan bu durum, Ankara’daki algıyı “ABD, Türkiye ile işbirliği yapmıyor” seviyesinden “ABD, FETÖ ile işbirliği yapıyor. MİT TIR’ları işinde ABD de işin içinde” seviyesine çıkarmaya yetti.

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği yaptığı açıklamada, ellerinde olayı doğrulayacak hiçbir bilgi olmadığını, Savcılığın da kendilerinden bir bilgi talep etmediğini duyurdu.

 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ekmek yoksa keyif çayı için! 30 Ekim 2020 | 302 Okunma Sen kim misin? 28 Ekim 2020 | 2.018 Okunma Tercih bizim! 26 Ekim 2020 | 3.548 Okunma Erdoğan bu kadar dışlandı mı? 24 Ekim 2020 | 6.095 Okunma Hayat kısa Bekir Ağabey ama kuşlar uçuyor 21 Ekim 2020 | 533 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar