Momo tehlikesi!

Bir Momo kabusudur sürüp gidiyor!Okulda, yolda, televizyonda herkes Momo tehlikesinden bahsedip duruyor. Amaç çocukları Momo ve benzeri zararlı internet içeriklerinden korumak gibi görünse de konuşulanların çoğu...

Bir Momo kabusudur sürüp gidiyor!

Okulda, yolda, televizyonda herkes Momo tehlikesinden bahsedip duruyor. Amaç çocukları Momo ve benzeri zararlı internet içeriklerinden korumak gibi görünse de konuşulanların çoğu çocuklar hatta biz yetişkinler için Momo'dan daha tehlikeli durumlar yaratıyor. 

Momo'nun fotoğrafını çocuğuna gösterip 'Bak bu telefonda çıkarsa hemen bana söyle' dediğini anlatan annelere rastlayınca yazmak farz oldu.

Öncelikle Momo sadece bir örnek. İnternet; adı, içeriği ve amacı farklı olan milyonlarca zararlı içerikle dolu. Yani çocuğunuza Momo'nun fotoğrafını göstermek onu zararlı içeriklerden korumaya yetmez, daha fazla korku ve endişe duymasına, biraz daha cesur bir çocuksa da internette Momo'yu aramaya başlamasına neden olmaktan öteye gitmez. 

İnternet artık hayatımızın büyük bir parçası. Onu yasaklamak yada yok saymak çocuğunuzu tehlikelerden korumaz. Önce siz iyi ve bilinçli bir internet kullanıcısı olmalısınız ki çocuğunuzdan bir adım önde olun. İnternet konusunda çocuğundan yardım isteyen bir ebeveynseniz çocuğunuzun interneti ve sanal dünyanın gücünü size karşı kullanması muhtemeldir. Sizin bilmediğinizi bilmesin, siz de kendinizi geliştirin. 

Şunu hatırlayın!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ek besine başlarken dikkat edilmesi gereken en büyük hata! 07 Temmuz 2020 | 43 Okunma Yeni doğan ve 1 aylık bebek nasıl uyutulur? 23 Haziran 2020 | 86 Okunma Çocuk tuvalete nasıl alıştırılır gece ve gündüz için yol haritası! 27 Mayıs 2020 | 194 Okunma Özel okul kayıtları ve Doğa Koleji velilerinin isyanı! 07 Mayıs 2020 | 1.247 Okunma Çocuğum yemek yemiyor ne yapabilirim diyenlere '3 gün' yöntemi! 29 Nisan 2020 | 355 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar