Momo tehlikesi!

Bir Momo kabusudur sürüp gidiyor!Okulda, yolda, televizyonda herkes Momo tehlikesinden bahsedip duruyor. Amaç çocukları Momo ve benzeri zararlı internet içeriklerinden korumak gibi görünse de konuşulanların çoğu...

Bir Momo kabusudur sürüp gidiyor!

Okulda, yolda, televizyonda herkes Momo tehlikesinden bahsedip duruyor. Amaç çocukları Momo ve benzeri zararlı internet içeriklerinden korumak gibi görünse de konuşulanların çoğu çocuklar hatta biz yetişkinler için Momo'dan daha tehlikeli durumlar yaratıyor. 

Momo'nun fotoğrafını çocuğuna gösterip 'Bak bu telefonda çıkarsa hemen bana söyle' dediğini anlatan annelere rastlayınca yazmak farz oldu.

Öncelikle Momo sadece bir örnek. İnternet; adı, içeriği ve amacı farklı olan milyonlarca zararlı içerikle dolu. Yani çocuğunuza Momo'nun fotoğrafını göstermek onu zararlı içeriklerden korumaya yetmez, daha fazla korku ve endişe duymasına, biraz daha cesur bir çocuksa da internette Momo'yu aramaya başlamasına neden olmaktan öteye gitmez. 

İnternet artık hayatımızın büyük bir parçası. Onu yasaklamak yada yok saymak çocuğunuzu tehlikelerden korumaz. Önce siz iyi ve bilinçli bir internet kullanıcısı olmalısınız ki çocuğunuzdan bir adım önde olun. İnternet konusunda çocuğundan yardım isteyen bir ebeveynseniz çocuğunuzun interneti ve sanal dünyanın gücünü size karşı kullanması muhtemeldir. Sizin bilmediğinizi bilmesin, siz de kendinizi geliştirin. 

Şunu hatırlayın!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çocukların anne ve babalarından en büyük isteği! 21 Mayıs 2019 | 52 Okunma Yaşamın ilk 1000 günü için tavsiyeler ek besin, aşı ve diğerleri 18 Nisan 2019 | 6 Okunma Akıl Oyunları Otübüsü'yle tanışmaya ne dersiniz! 02 Nisan 2019 | 55 Okunma Down Sendromu testiniz pozitif çıkarsa.... 21 Mart 2019 | 44 Okunma Momo tehlikesi! 13 Mart 2019 | 3.495 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar