ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Demet Akalın'ı biraz daha kızdıracağız ama...

Demet Akalın'ın Suriyeli mültecilerle ilgili attığı tweet tam da 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü öncesi iyiden iyiye gündem oldu .

Deniz Temur
Deniz Temur Cevapla TV
21 Haziran 2018 | 206

Demet Akalın'ın Suriyeli mültecilerle ilgili attığı tweet tam da 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü öncesi iyiden iyiye gündem oldu. Öyle ki Mülteci Hakları Derneği, ünlü şarkıcı hakkında dava bile açtı. Demet Akalın Suriyeli mültecilerle ilgili ne demişti kısaca özetleyelim. Türkiye'de yaşayan Suriyelilerin bayramlaşma için kendi ülkelerine döndüklerini konu alan bir haberi paylaşmış ve şu tweeti yazmıştı:

"Her şey bedava niye dönmesinler! Yerleşsinler artık kendi ülkelerine dönsünler! Avrupa 50 tanesine tahammül edemiyor! Bizde kaç milyonlar bilemiyoruz!" 

Demet Akalın'ın Suriye mültecilerle ilgili bu ilk çıkışı değil. Geçen yıl Temmuz ayında da Twitter'da açılan bir hashtag'a "Suriyeliler evlerine dönsün kesinlikle sonuna kadar katılıyorum. Hırsızlık, gasp, bıçaklama haberlerinden bıktık" mesajını paylaşmış ırkçılıkla suçlanmıştı. 

Peki Suriyeli mülteci konusu özellikle de Suriyeli mülteci çocuklar konusu böyle 'Evlerine dönsünler artık' diyerek ya da onları sınırdışına çıkararak çözülecek bir konu mu?

Artık hayır!

Söze Demet hanımı ve onun gibi düşünenleri kızdıracak bir öngörüyle başlamak istiyorum

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER