Pandemi bilimi öne çıkardı

Aslında pandemi sayesinde birçok bilim insanımızı tanımış olduk. Sayıları da az değil ve dünyanın farklı coğrafyalarında görev yapıyorlar.

SABAH gazeteleri okuyordum. Televizyonda Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın ABD’den bir konuğu vardı.

“İzmirliyim, Karşıyakalıyım” deyince gazeteleri bırakıp ekrana odaklandım.
İzmir’in yanına Karşıyaka eklenince ben başka olurum.
Emrah Altındiş anlatıyordu.
Altındiş, 2000 yılında Ege Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra çalışmalarını ODTÜ’de devam ettirmiş. Doktorasına başlamak için İtalya’ya yerleşerek eğitimine yurt dışında devam etmiş. Doktorasını Bologna Üniversitesi’nde yapmış.
Boston College Biology Department şirketinde Assistant Professor olarak görev yapıyor. Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, mikrobiyoloji bölümünde çalışan, kolera hastalığına sebep olan vibrio cholerae bakterisinin virulans faktorleri üzerine araştırmalarını sürdürüyor.
Altındiş, viral hormonların fonksiyonel karakterizasyonu, bağırsak mikrobiyomu, viromun Tip 1 diyabet otoimmünitesinin başlangıcındaki potansiyel rolü üzerine odaklanmış.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gönüllü olup niye aşı oldum 15 Ocak 2021 | 123 Okunma Bu devirde kimse kral değil 14 Ocak 2021 | 136 Okunma Önce okulları açmalıyız 13 Ocak 2021 | 261 Okunma İkinci aşımı da oldum 12 Ocak 2021 | 287 Okunma Mutluluk tarifini herkes kendisi yapar 10 Ocak 2021 | 189 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar