Her kalpte sihirli bir etki yaratmak

BENİM sivil toplum örgütleriyle tanışmam çok genç yaşlarda oldu. İyi ki de olmuş. Kendimi bazı projelerin içinde ve çalışırken buldum. Ve her yeni adımda büyüdüğümü...

Rotary bir organizasyon, dernek, vakıf değil; aynı zamanda umudun, dönüşümün de hikayesiydi benim için…

Yakın zamanda kaybettiğimiz Şevki Figen, Rotary için, “İnsan ruhuna dokunan bir sihirdir” demişti. Bu sözü çok sevmiştim.

O günün üzerinden çok yıllar geçti ve bu yılın sloganı “Rotary'nin Sihri” olarak belirlendi. Rotary’nin dokunduğu her omuzda, her kalpte sihirli bir etki yarattığını iyi bilenlerdenim.

Bundan yıllar önce küçük ve gözden uzak bir kasaba vardı. Ekonomik zorluklar ve sosyal sorunlar, kasabanın insanlarını umutsuzluğa sürüklüyordu. İşte bu kasabaya, Rotary'nin sihri dokunana kadar her şey böyle devam etti. Bir gün, Rotary üyelerinden oluşan bir grup gönüllü, kasabanın kaderini değiştirmek için yola çıktı. İlk adımları, kasabanın okulu için bir kütüphane kurmaktı. Kitapların sihri, çocukların hayal gücünü ateşledi ve onların geleceğe dair umutlarını canlandırdı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Liman kenti İzmir’i sanatın da limanı haline getirdi 14 Temmuz 2024 | 19 Okunma Altın ödülü çoktan hak ettiler 13 Temmuz 2024 | 61 Okunma Olimpiyat yolculuğu başlıyor markaların desteği artıyor 12 Temmuz 2024 | 1.660 Okunma Marseille dizisinin gösterdiği gerçekler 10 Temmuz 2024 | 1.527 Okunma Mourinho’nun metodu sahadan hayata dersler 09 Temmuz 2024 | 37 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar