Endişe sürüyor anketlere yansıyor

İSTANBUL Ekonomi Araştırma’nın son Türkiye raporunda koronavirüs endişe seviyesi ölçülmüş. Ekim ayı sonuçlarına göre katılımcıların yaklaşık yüzde 74’ü koronavirüs konusunda çok endişeli, endişeli olduğunu söylemiş.

İSTANBUL Ekonomi Araştırma’nın son Türkiye raporunda koronavirüs endişe seviyesi ölçülmüş.

Ekim ayı sonuçlarına göre katılımcıların yaklaşık yüzde 74’ü koronavirüs konusunda çok endişeli, endişeli olduğunu söylemiş.

Yaklaşık yüzde 15’i hiç endişeli değilim, endişeli değilim yanıtını vermiş.
Yüzde 11’i ise ne endişeli, ne endişesiz olduğunu ifade etmiş.

Ağustos ve eylül ayı sonuçlarıyla karşılaştırıldığında endişeli olanlarda 5 puanlık düşüş gözüküyor. Ancak mart ayından beri verilen yanıtlarla karşılaştırıldığında endişe seviyesinin hala yüksek olduğunu anlaşılıyor.

Koronavirüs endişe seviyesine ek olarak bu ay ilk kez katılımcılara “Yakın çevrenizde koronavirüse yakalanan birisi var mı?” diye sorulmuş. Sonuçlara göre toplumun yaklaşık yüzde 60’ının yakın çevresinde virüse yakalanmış birisi var.

Endişe seviyesindeki artışın bu sonuçlarla bağlantılı olduğu söylenebilir. 

Halka galiba daralıyor.

Bu endişeye rağmen tedbirlerin tam olarak uygulandığını da söyleyemem.

Devletlerin bundan sonra yapacakları şeyler elbette var.

Ama biz, kendimizin polisi olacağız.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sağlık ordusuna çok şey borçluyuz 28 Ekim 2020 | 136 Okunma İzmir’i şimdiden uyarıyorum 27 Ekim 2020 | 505 Okunma İdeali peşinden koşan insanları seviyorum 25 Ekim 2020 | 62 Okunma Kendi karantinamızı yapamaz mıyız? 24 Ekim 2020 | 18 Okunma Okullar her kente göre açık olabilir 23 Ekim 2020 | 59 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar