Bu kaynaklar artık kentsel dönüşüme gitmeli

sahibinden.com sitesinin eylül ayı emlak endekslerini inceledim. En hızlı konut satışı Ankara’da gerçekleşmiş. Ve çarpıcı olan endekse göre Türkiye genelinde ve üç büyükşehirde satılık konut fiyatlarında yükseliş devam ediyor.

sahibinden.com sitesinin eylül ayı emlak endekslerini inceledim.

En hızlı konut satışı Ankara’da gerçekleşmiş.
Ve çarpıcı olan endekse göre Türkiye genelinde ve üç büyükşehirde satılık konut fiyatlarında yükseliş devam ediyor.
Ve bir ayrıntı daha konutların ortalama satış süresi de azaldı.
Türkiye gibi gayrimenkulün önemli olduğu bir ülkede bu veriler önemli.
Demek ki; konuta olan talep sürüyor.
İstanbul’da konut fiyatları bir önceki aya göre yüzde 2.8 artmış. Şehrin temposundan uzak, düşük nüfusuyla sakin bir yaşam sunmasıyla öne çıkan Adalar’da fiyatlar son 1 yılda yüzde 54 artmış. 
Ankara’da fiyat artışı yüzde 2.3... Gölbaşı, ortalama satılık konut fiyatlarında yıllık yüzde 64’lük artışla Ankara’nın en çok değer kazanan ilçesi olmuş.
İzmir’e gelince;
Rakamlar İzmir’in cazibesinin devam ettiğini gösteriyor.
İzmir’de satılık konut fiyatları eylül ayında yüzde 3.2 artmış. Foça konut fiyatlarındaki yıllık ortalama yüzde 65’lik artışla İzmir’in en çok değer kazanan ilçesi olmuş.
Benzer özelliklere sahip turizmin gözde merkezlerinden Urla yüzde 55, Çeşme ise yüzde 54’lük yıllık değer artışıyla dikkat çekiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İzmir’i şimdiden uyarıyorum 27 Ekim 2020 | 308 Okunma İdeali peşinden koşan insanları seviyorum 25 Ekim 2020 | 62 Okunma Kendi karantinamızı yapamaz mıyız? 24 Ekim 2020 | 18 Okunma Okullar her kente göre açık olabilir 23 Ekim 2020 | 58 Okunma Her yer her yere benzemek zorunda değil 22 Ekim 2020 | 46 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar