Suudi Arabistan ile Kanada birbirine girdiler

Wall Street Journal’de 9 Ağustos günü çıkan bir yazıda  Suudi Arabistan, vatandaşlarına Kanada’dan derhal ayrılmalarını emretmiş. Ayrıca Suudilerin, Kanada’daki finansal varlıklarını...

Wall Street Journal’de 9 Ağustos günü çıkan bir yazıda  Suudi Arabistan, vatandaşlarına Kanada’dan derhal ayrılmalarını emretmiş. Ayrıca Suudilerin, Kanada’daki finansal varlıklarını satmalarını ve  Kanada ile olan ticari işlerini de durdurmalarını emretmiş. 

Neden böyle olmuş?  Çünkü Suudi Arabistanlılar Batılıların kendilerine eleştiri yapmasına karşı çok hassasmışlar. Kanada neden eleştiri yapmış? Kanada Dışişleri Bakanlığı, Suudi’lerin yabancı   insan  hakları aktivistlerini son dönemde tevkif etmeye başlamış olmalarını eleştirmeye başlamış. Ve Kanada geçen hafta Suudilere, tevkif edilenleri derhal serbest bırakmalarını ısrarla söylemeye devam etmiş. 

Suudi Hükümeti ise, Kanada’nın, ülkelerinin kendi kültürüne has  davranışını eleştiremeyeceğini vurgulamış. Orada da durmayıp, Kanada’nın Suudi Krallığındaki Elçisini   kovmuş, ve S.Arabistan’ ın Ottawada’ki kendi elçilerini de derhal ülkelerine geri çağırmış. 

Bu işlerden sonra da Suudi Arabistan Merk

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Petrol fiyatları baskı altında! 15 Şubat 2019 | 2.488 Okunma Dünya Bankası’na yeni başkan adayı 08 Şubat 2019 | 4.230 Okunma Tenis şampiyonu yarım Japon olursa ne olur? 05 Şubat 2019 | 135 Okunma Kongo Cumhuriyeti’nde büyük seçim dümeni 01 Şubat 2019 | 96 Okunma Gündem gene Venezuela krizi 28 Ocak 2019 | 159 Okunma
TÜM YAZILARI