Merkel’in partisi Macron reformunu reddediyor

Angela Merkel’in partisinin muhafazakarları AB’nin bir Avrupa IMF’i yaratılması planını kuvvetle eleştirdi. Böylece Fransız Başkanı Emanuel Macron’un bu hafta Berlin’e gelip Avrupa Reformu konusunda isteyeceği...

Angela Merkel’in partisinin muhafazakarları AB’nin bir Avrupa IMF’i yaratılması planını kuvvetle eleştirdi. Böylece Fransız Başkanı Emanuel Macron’un bu hafta Berlin’e gelip Avrupa Reformu konusunda isteyeceği destek de pek gündeme gelemeyecek.

Bayan Merkel’in CDU/CDS Bloku Avrupa’nın Stabilite Mekanizması konusunda bir plan yaptı ve de Bundestag’ın daha fazla müdahale hakkı olmasını gündeme getiren bir plan ortaya çıktı. Bu bölgesel bir IMF olur diye eleştiriliyor.

Plan teklifleri Macron Berlin’e ziyarete gelmeden evvel tartışılıyor ve de CDU/CDS milletvekilleri de planı destekleyecek gibi. Fransız lideri Macron’un Almanya’ya geliş nedeni, Fransa ve Almanya’nın haziran ayında tek para bölgesi konusunda, ortak bir görüşle ve bir Avrupa bütçesi ve de maliye bakanı planıyla ortaya çıkmasını sağlamaktı. Ama Berlin’deki CDU/CSU grubu euro reformu konusunda negatif konuşurken, Bayan Merkel ve de Maliye Bakanı Olaf Scholz ise reform konusunda sessiz kalmıştı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İşsizlik İtalya'da bela 02 Ağustos 2019 | 199 Okunma Leyen işini değiştirince Lagarde da değiştirdi 28 Temmuz 2019 | 133 Okunma Almanya'da yapının değişimi için baskı giderek artmakta! 27 Temmuz 2019 | 166 Okunma Alman lider Ursula Leyen AB'nin zirvesine oturtuldu 23 Temmuz 2019 | 84 Okunma Çin'de 1992'den bu yana en düşük büyüme 19 Temmuz 2019 | 139 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar