Katalonya taraftarları hapiste veya kaçak!

İspanya’nın genelde Barselona ve civarında oturan Katalan vatandaşları kısa süre önce bağımsızlık girişimi yapmışlardı. İspanya Hükümeti ise bağımsızlık talebine karşı...

İspanya’nın genelde Barselona ve civarında oturan Katalan vatandaşları kısa süre önce bağımsızlık girişimi yapmışlardı. İspanya Hükümeti ise bağımsızlık talebine karşı çok sert bir tutuma girişmişti.

Katalanların lideri olan Carles Puigdemont geçen yıl seçim döneminde anayasa dışındaki seperatist Katalanlar için yurtdışından ayrı oy sandıkları getirtmiş, yani özel bir oylama yapmıştı. 

İspanya istihbaratçıları ise sandıkların dışarıdan geldiğini görmemiş, atlamışlar ve de bu nedenle hükümetten çok eleştiri almışlardı. İspanya‘nın resmi personeli ise, bu olayın intikamını alabilmek için Puigmont’u izlemeye başlamışlardı.

25 Mart’ta, yurtdışında Brüksel’de kaçak olan Puigmont, Danimarka hududunu geçerek Almanya’ya geldikten sonra yakalanmış ve hapse atılmıştı. Muhtemelen birkaç ay içinde de İspanya’ya mahkemeye ve hapise götürülecek.

Puigmont aylarca kendi tercihi olarak yurtdışında Brüksel’de kalmıştı. 27 Ekim’de organize ettiği bağımsızlık ref

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İşsizlik İtalya'da bela 02 Ağustos 2019 | 211 Okunma Leyen işini değiştirince Lagarde da değiştirdi 28 Temmuz 2019 | 145 Okunma Almanya'da yapının değişimi için baskı giderek artmakta! 27 Temmuz 2019 | 177 Okunma Alman lider Ursula Leyen AB'nin zirvesine oturtuldu 23 Temmuz 2019 | 91 Okunma Çin'de 1992'den bu yana en düşük büyüme 19 Temmuz 2019 | 147 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar