Alüminyum kargaşası Trump’ın eseri

ABD Başkanı Donald Trump’ın, alüminyum vergileri ve de ABD’nin Çin dışındaki en büyük firma olan Rusal firmasına ilave sınırlamaları, alüminyum pazarında bugüne kadar görülen en...

ABD Başkanı Donald Trump’ın, alüminyum vergileri ve de ABD’nin Çin dışındaki en büyük firma olan Rusal firmasına ilave sınırlamaları, alüminyum pazarında bugüne kadar görülen en büyük kargaşayı yarattı. Böylece Sovyetler Birliği’nin çöküşünden bu yana en büyük alüminyum piyasası kargaşası gündeme gelmiş oldu.

Novelis North America adlı şirketin Başkanı Marco Palmieri Financial Times Gazetesi’ne verdiği beyanatlarda “Modern dönemde alüminyum piyasasında bu kadar büyük kargaşa olan döneme, ancak ya bir ya da iki defa rastlanmıştır!” diyerek durumu açıklamakta.

Novelis alüminyum arzeden firmaların en büyüklerinden biri. Özellikle otomobil üretiminde ve de içecekler için kullanılan kutuların yapılmasında büyük katkısı olan bir şirket Novelis. Bay Marco Palmieri de Kuzey Amerika’nın alüminyum derneğinin yönetim kurulu üyesi. Alüminyum fiyatları geçmişte bundan daha yüksek düzeyde de bulunmuştu. Ama esas sorun bugün piyasaya hakim olan dalgalanma ve de belirsizlik.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İşsizlik İtalya'da bela 02 Ağustos 2019 | 199 Okunma Leyen işini değiştirince Lagarde da değiştirdi 28 Temmuz 2019 | 133 Okunma Almanya'da yapının değişimi için baskı giderek artmakta! 27 Temmuz 2019 | 166 Okunma Alman lider Ursula Leyen AB'nin zirvesine oturtuldu 23 Temmuz 2019 | 84 Okunma Çin'de 1992'den bu yana en düşük büyüme 19 Temmuz 2019 | 139 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar