ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Trump’ın seçmen tayfası zorda gibi!

Bilindiği gibi her ne kadar Donald Trump seçimi kazanarak, ABD’nin başkanı olmuş olsa da, ABD seçimlerinde bir de yarı yıl seçim oylaması var .

Deniz Gökçe
Deniz Gökçe Akşam Gazetesi
19 Eylül 2018 | 5.9 K

Bilindiği gibi her ne kadar Donald Trump seçimi kazanarak, ABD’nin başkanı olmuş olsa da, ABD seçimlerinde bir de yarı yıl seçim oylaması var. 

Geçtiğimiz hafta perşembe günü New York’ta yapılan ‘primacy’ ile yıl sonundaki ilk 2 yılın, yarıyıl genel seçimi dönemi gündeme gelmiş bulunuyor. Önümüzde, sonuç için son sekiz hafta var. 

Başkan Trump’ın son oy incelemelerinde siyasetteki desteği ortalama yüzde 40.6 civarındaydı. Desteklemeyenlerin oranı ise kabaca yüzde 53.6 oranındaydı.  

Son ağustos ayının sonunda ise oy oranlar oldukça değişmişti ve yüzde 43.6 Donald Trump lehine ve de yüzde 51.8 oranında Trump aleyhine oy oranları vardı.

Ortada bilinmeyen yeni bir şey de yok. Herkes biliyor ki, Donald Trump son dönemde önemli boyutta kötü haberlere konu oldu. Daha önceki şahsi avukatı Cohen’in aldığı ters pozisyon, Trump’ın daha önceki kampanya menajerinin mahkemede mahkumiyet sonrası Trump aleyhine, yani ters tarafa dönmesi ve de Trump’ın yöneti

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER