ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Bakan Bayan Ursula Başkan Trump’a karşı!

Ursula von der Leyen, Almanya’nın Savunma Bakanı ve Bayan Ursula, Donald Trump’ın ‘boş’ konuşmalarına artık alışmış durumda .

Deniz Gökçe
Deniz Gökçe Akşam Gazetesi
18 Temmuz 2018 | 3.4 K

Ursula von der Leyen, Almanya’nın Savunma Bakanı ve Bayan Ursula, Donald Trump’ın ‘boş’ konuşmalarına artık alışmış durumda. Bu hafta yapılan NATO zirvesi sonrası Alman televizyonunda konuşan Bakan Ursula Hanım, “Bay Trump’ın konuşmaları belirsizlik yaratmaktan başka bir şey yaratmıyor ve biz kendi düşündüğümüz yoldan hareket etmeliyiz!” diyerek durumu özetliyordu.

Bayan Ursula von der Leyen profesyonel yaklaşımıyla hayran kazanıyor. Alman siyasetinde tam 13 yıldır zirvede çeşitli görevler almış. Bayan Ursula ayrıca tam 7 çocuk sahibi. Ayrıca bu ‘Powerfrau’ bugün toplam 250 bin asker ve sivili yönetmekte. 

Ancak Bayan Ursula’nın Trump’ın Alman askeri bütçesine saldırıları ve atakları karşısında sakin kalması da giderek zorlaşıyor. Bayan Ursula ateşin tam ortasında. Ama ABD Başkanı’nın kritikleri karşısında her şeye rağmen sakin kalmayı beceriyor. Bayan Ursula, Alman askeri bütçesinin artırılmasını isteyen Trump’a, Almanya’nın askeri bütçesi 2014’teki değerinin şi

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER