ÇOK OKUNAN YAZARLAR

ABD ve Kore önce küsüp  sonra barıştılar galiba!

Donald Trump, Kuzey Kore’yle görüşme randevusunu iki gün evvel iptal ettikten sonra, cumartesi günü Kim Jong Un ile gene de görüşebileceğini gündeme getirdi .

Deniz Gökçe
Deniz Gökçe Akşam Gazetesi
27 Mayıs 2018 | 61

Donald Trump, Kuzey Kore’yle görüşme randevusunu iki gün evvel iptal ettikten sonra, cumartesi günü Kim Jong Un ile gene de görüşebileceğini gündeme getirdi. Trump ‘Gene de bir araya gelebiliriz, hatta 12 Haziran’da Singapur’da bile olabilir. Neler olacağını göreceğiz’ dedi. Şaşırmamak gerek!

Her şeye rağmen buluşabileceklerini düşünmeleri hem iyi, hem kötü haber olabilir. 

ABD’nin başlangıç pozisyonundaki ekibi, Kuzey Kore’nin tüm nükleer programını tamamen ortadan kaldırması gerek diye düşünüyordu. Kuzey Kore ise nükleer konumdan çıkmak için hazırdı ama her iki tarafın bakış açıları birbirinden çok farklıydı. Öyle görünüyor ki Kuzey Kore konuya yavaş girmek ve adım adım ilerleyerek nükleer sistemi ortadan kaldırmak normal yaklaşım olur diye düşünüyordu. 

Ancak hem Trump hem Kim Yong Un toplantı başladığında görüşme odasında yalnız oldukları zamanda görüşmelere başlamaları da aslında daha uygun sayılıyor. Hatta görüşmeden önce, Çin ve ABD, Trump ve Kim

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER