ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Bitcoin yatırımcıları çok zor durumda!

Finans uzmanı ve şöhretli iktisatçı Nouriel Roubini, şöyle bir beyanat vermiş: İnsanlık tarihindeki gelmiş geçmiş en büyük balon artık patlayacak duruma geldi! 2017’de piyasada hızla yükselmeye başlayan Bitcoin, Aralık 2017’nin ortasında 20 bin dolar değerine kadar bile gelmişti .

Deniz Gökçe
Deniz Gökçe Akşam Gazetesi
15 Şubat 2018 | 247

Finans uzmanı ve şöhretli iktisatçı Nouriel Roubini, şöyle bir beyanat vermiş: İnsanlık tarihindeki gelmiş geçmiş en büyük balon artık patlayacak duruma geldi!

2017’de piyasada hızla yükselmeye başlayan Bitcoin, Aralık 2017’nin ortasında 20 bin dolar değerine kadar bile gelmişti. 6 Şubat 2018’de ise borsanın düşüşünün etkisiye de Bitcoin 6000 dolar değerine kadar geri düşmüştü. Bitcoin değeri hızla düşen tek dijital para da değildi. 

En zora düşmüş kurum ise Thether adlı bir dijital para çıkartan şirketti. Dijital Thether’in değeri 400 dolara kadar düşmüştü. Thether’in müşterilerine 2.2 milyar dolar kadar bir para ödemesi gerekiyor, nasıl ödeyecekler bilinmiyor.

Thether’in patronu aynı zamanda Bitfinex adlı bir diğer şirketin de patronuydu. ABD’deki regülatörler inceleme yapmaktaydılar ve de eğer şüpheler gerçekleşirse, dijital paralardan kaçış çok yüksek dozda olacak deniyor.

Geçen hafta Japonya’da Coincheck adlı bir dijital para şirketinin d

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER