ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Venezuela seçim ve borç

6 Şubat’ta Venezuela’nın başkenti Caracas’ta tam insanlar işe gidecekken, on binlerce kişi, metro çalıştırılmadığından ve de elektrikler de kesildiğinden sokaklarda işe yetişmeye çalıştı durdu .

Deniz Gökçe
Deniz Gökçe Akşam Gazetesi
14 Şubat 2018 | 125

6 Şubat’ta Venezuela’nın başkenti Caracas’ta tam insanlar işe gidecekken, on binlerce kişi, metro çalıştırılmadığından ve de elektrikler de kesildiğinden sokaklarda işe yetişmeye çalıştı durdu. 

İnsanlar işe yetişmeye çalışırken, ayni zamanda Jorge Rodriguez adlı bir Venezuela Bakanı (16 aydır hükümetteki sol yönetimin adına uluslararası konuşmaları yapan kişi) hükümete muhalif olanlarla Domunik Cumhuriyeti’nde yaptığı konuşmayı bitirdiğini ilan edip, muhalefetin de bir anlaşma içinde  güya evet dediğini de ilan eden bazı dökümanları, masaya koyarak gündeme getirmişti. 

Ertesi gün, yani 7 Şubat’ta, Julio Borges adlı ve daha da önceki bir Venezuela Parlamento Başkanı ise, Maduro’dan çok farklı bir talep ortaya atıyordu. Maduro, 2013 yılından bu yana yıktığı demokratik yapıyı yeniden inşa etmeliydi. Ve de bağımsız bir seçim konseyi şu andaki seçim konseyini görevden alarak yeni bir seçim yaklaşımı gündeme getirilmeliydi. Kapatılan partiler açılmalı, 200 kadar öneml

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER