ÇOK OKUNAN YAZARLAR

ABD üniversitelerinde Bitcoin dersleri artıyor

Bitcoin’ın fiyatı geçen yıldan bu yana çok çok düştü ama ABD’nin elite üniversitelerinde de Bitcoin ve Blockchain üzerine verilen derslere kaydolanların adeti azalmıyor, tersine artıyor! Geçtiğimiz 10-11  şubat tarihli New York Times International gazetesinde, uzun bir makale konuyu gündeme getiriyordu .

Deniz Gökçe
Deniz Gökçe Akşam Gazetesi
13 Şubat 2018 | 278

Bitcoin’ın fiyatı geçen yıldan bu yana çok çok düştü ama ABD’nin elite üniversitelerinde de Bitcoin ve Blockchain üzerine verilen derslere kaydolanların adeti azalmıyor, tersine artıyor! Geçtiğimiz 10-11  şubat tarihli New York Times International gazetesinde, uzun bir makale konuyu gündeme getiriyordu.

ABD’nin çeşitli zirve üniversiteleri, mesela Carnegie Mellon, Cornell, Duke, MIT ve Maryland Üniversitesi gibi seçkin birçok üniversite, hem de master düzeyinde, Bitcoin ve Blockchain dersi vermektelermiş ve de sınıflara katılanların sayısı hızla artmaktaymış. 

New York Üniversitesi’nde iş hukuku ve de işletme dersi hocası Profesör David Yermack, bu konudaki ilk dersi veren birkaç kişiden biriymiş. Bu ders de diğer dersler gibi ders puanı almakta olduğundan çok ilgi duyuluyormuş. Profesör Yermack, 2014 yılında derslere başladıktan birkaç ay sonra ise Basel’de merkez bankalarının çalışanları için de benzer bir kurs verdikten sonra, meslektaşları dalga geçmeyi bırak

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER