Türkiye'de Türk sorunu da Kürt sorunu da yoktur, siyaset sorunu vardır

Bugün size Türkiye Cumhuriyeti’nin her seçim öncesi ve sonrası yaşadığı ve bölücülere verilen tavizlerin sebep olduğu “hazin ve acılı kara döngüyü” anlatacağım.Terör...

Bugün size Türkiye Cumhuriyeti’nin her seçim öncesi ve sonrası yaşadığı ve bölücülere verilen tavizlerin sebep olduğu “hazin ve acılı kara döngüyü” anlatacağım.

Terör örgütü PKK, 1978 yılında Marksizm-Leninizm ideolojisi çerçevesinde kurulmuştur.  

Günümüze kadar olan süreçte başta Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgemizde olmak üzere asker ve polisimizin yanı sıra öğretmen, doktor, yaşlı, genç, çocuk, kadın demeden on binlerce masum insanımızı katletmiştir.

Türkiye’yi bölme ve parçalama emeli içerisinde olan PKK terör örgütü doğal olarak Türkiye düşmanlarının da desteğini almış, almaya devam etmektedir.

Kasım 1979 tarihinde PKK terör örgütünün 60 kadar kurucusu illegal şekilde Suriye’ye geçmiş, buradan Suriye İstihbarat Teşkilatı El Muhaberat’ın destekleriyle de Filistin Kurtuluş Örgütü’ne bağlı El Fetih grubunun Lübnan Bekaa Vadisi’ndeki kamplarına yerleşmişlerdir.

PKK mensuplarına o dönem eğitmenlik yapan şahısların önemli kısmı SSCB ülkelerinde ideolojik ve silahlı eğitim gören şahıslardı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kapılar Türkiye'nin bölgesel liderliğine açılıyor 01 Haziran 2023 | 1.937 Okunma Karadeniz'de tuzağa düşmeyelim! 29 Mayıs 2023 | 1.739 Okunma FETÖ'nün Mavi Vatan düşmanlığı 25 Mayıs 2023 | 979 Okunma Türkiye ile Yunanistan'da seçimler ve Mavi Vatan 22 Mayıs 2023 | 641 Okunma Gençliği anlayamayan kaybeder, Türkiye'ye de kaybettirir 18 Mayıs 2023 | 854 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar