ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Perdeleme projesi

Geçen hafta atıfta bulunduğumuz bazı hususlar, kısmen ete kemiğe bürünmeye başladı .

Cihad Artan
Cihad Artan Milat Gazetesi
07 Aralık 2017 | 54

Geçen hafta atıfta bulunduğumuz bazı hususlar, kısmen ete kemiğe bürünmeye başladı. Devletimizin net tavrı muhatapları nezdinde kabul görmüş olacak ki, Soçi kongresinde PYD’nin bulunmayacağı gibi haberler geliyor. Yerine ise “eline silah almamış ve teröre bulaşmamış” diğer Kürt grupların yer alması gündemde. Neticede PKK/PYD’nin temsilde tekel olmaktan çıkarılması az buz bir şey değil. Zira coğrafyamızdaki oyunların ÇÖPE GİTMESİYLE eşdeğer…

Zaten PYD ve ağabeyi ABD; bu ve benzeri olaylardan ötürü, günümüzde tam bir sıkışmışlık sendromu içerisinde hareket ediyorlar. PYD’nin bir anda Suriye ordusuna katılmak istemesi, bu minvalde okunabilir mesela. Trump’un “silah yardımını kestik” telefonundan saatler sonra, Pentagon’dan gelen “SDG ile işbirliğimiz devam edecek”açıklaması ise tamamen bunun bir ürünü.

O nedenle oyunu kendi lehlerine çevirmek için hiç bir adilikten çekinmiyorlar. Çünkü Türk akımı projesinden rahatsızlık duymalarından tutunda, uğradığımız ekonomik ve finansal manipülasyonlar hep bu gerçeği işaret ediyor. Tabi Zarrab davası ve ülkemizde bunula ZAMANLI sahne alan diğer siyasi kurgularda elbette. Hemen hepsi bugünkü bölgesel dizaynda, Ülkemizin devre dışı bırakılmasına yönelik seyrediyor.

***

Bu açıdan Zarrab davası; “Hollywood filmlerine taş çıkartacak bir sahtelikte devam ediyor” dersek kesinlikle yanılmayız. Bizim ki de laf! Davada ambargo meselesinin henüz konuşulmaması, birçok şeyi özetliyordu oysa. Bilirkişi olarak; başarısız 15 Temmuz girişimine üzülen bir vakıf başkanın seçilmesi ise, mahkemenin menşeini gözler önüne seriyor. Öyle ki Zarrab’ın ifadesine “hapisten çıkmanın en kestirme yolu ABD ile birliğiyapmaktır” şeklinde başlaması, zaten geriye söylenecek fazlada bir şey bırakmıyor. Tam manasıyla “karakolda doğru söyler mahkemede şaşar” vakası…

Davanın savcısı ise kendi çapında bir aktör adeta… Türk yetkililerin hakkında başlattığı soruşturmayı “ŞAKA” zannettiğini söylemiş geçenlerde. Çünkü Amerikan yasalarını uyguluyormuş “garip”. Madem öyle “ABD uyruklu 58 şirket, İran’a ithalat/ihracat yaparken neredeydiniz” diye soramadan edemiyor insan. Örneğin 2017 başlarında İran’a 80 adet uçak satan kimdi EY SAVCI!? Peki, İran Contra yada İran Gate skandalı olarak da bilinen hadiseyi nasıl yorumluyorsunuz çok merak ediyorum.…?!

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER