U’yu bırakın da ikinci pisti anlatın

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda kamu kaynaklarını yıllardır milyar milyar tüketen ikinci pistte işlerin iyi gitmediğini, yine 21/b usulüyle, 850 milyon TL’lik “güçlendirme ihalesi”nin yine sessiz sedasız...

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda kamu kaynaklarını yıllardır milyar milyar tüketen ikinci pistte işlerin iyi gitmediğini, yine 21/b usulüyle, 850 milyon TL’lik “güçlendirme ihalesi”nin yine sessiz sedasız yapıldığını iki hafta önce bu köşede duyurduk.

Ulaştırma Bakanlığı’nın bildik 7 firmayı davet ederek yaptığı ihalede en düşük teklifin Met-Gün+İspa ortaklığından geldiğini de paylaştık. O yazının ardından, kimileri kamu kaynaklarını sorguladığımız için teşekkür eden, kimi utangaç ama rahatsızlık bildiren, kimisi de agresif sayılabilecek birçok mesaj, mail, telefon geldi. (Birinin içeriği önemli olmakla birlikte yazılmamak kaydıylaydı. Bir gün paylaşılabilir hale gelecektir.)

GECİKME KASITLI MI?

Havacılık ile taahhüt sektörlerini bilen kaynaklarımın ortak kanaati şu: İGA A.Ş’nin işlettiği ve henüz tek etabı bitmiş İstanbul Havalimanı yolcu trafiği açısından doyma noktasına gelmeden Sabiha Gökçen’de büyük ihtiyaç olan ikinci pistin tamamlanıp devreye girmesi zor. Nedeni de “pisti yaparız” diyenler ile en büyük rakibi İstanbul Havalimanı’nı işleten şirketlerdeki örtüşme.

Öte yandan bir çatışmalı durum da şu:...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
U’yu bırakın da ikinci pisti anlatın 10 Eylül 2021 | 438 Okunma OVP’de sağlık ve ulaştırma bütçesi 08 Eylül 2021 | 110 Okunma Aile hekimi mi Şehir Hastanesi finansörü mü? 06 Eylül 2021 | 1.097 Okunma Ankara-Sivas YHT tehlike treni 03 Eylül 2021 | 1.424 Okunma Kirazlı tahkimine “efsane” isim 01 Eylül 2021 | 203 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar