TOKİ’den içme suyu havzasında ihale

TOKİ (Toplu Konut İdaresi) İstan­bul Arnavutköy’de konut inşaatı ihalesine çıktı. E-ihale usulüyle 6 ve 7 Ekim tarihlerinde gerçekleştiri­lecek olan iki ihale şöyle:■ Arnavutköy 1. Etap 540 konut, 8...

TOKİ (Toplu Konut İdaresi) İstan­bul Arnavutköy’de konut inşaatı ihalesine çıktı. E-ihale usulüyle 6 ve 7 Ekim tarihlerinde gerçekleştiri­lecek olan iki ihale şöyle:

■ Arnavutköy 1. Etap 540 konut, 8 adet dükkan ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi.

■ Arnavutköy 2. Etap 485 konut inşaat ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi.

İlanda yer almayan kritik bil­giyi, kamuoyuna İBB İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Gürkan Akgün duyurdu: İnşaat alanı Saz­lıdere Barajı’nın yanında, içme suyu havzasındaydı. Akgün’ün sosyal medya hesabındaki açıklamaya göre bu alan, daha önce kısa koruma kuşağında “yapı yasaklı alan”da kalıyordu.

Tapuda “ham toprak” ve “tar­la” olarak görünen sahanın bugüne dek korunması, bu sayede mümkün olabilmişti. Ne var ki Kanal İstanbul sürecinde bölgenin tamamı imara açıl­mış, mera alanları TOKİ adına tescil edilmiş fakat imar uygulamasıyla arsa haline dahi getirilmemişti. Dahası bu ihaleler, imar planları aleyhine davalar sürerken açılıyordu.

İhale ilanında Kanal İstanbul ibaresi yok ama sahanın Sazlıdere yanın­da oluşu, “Yenişehir” için kolların...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Su ve inşaat 15 Eylül 2021 | 111 Okunma TOKİ’den içme suyu havzasında ihale 13 Eylül 2021 | 163 Okunma U’yu bırakın da ikinci pisti anlatın 10 Eylül 2021 | 519 Okunma OVP’de sağlık ve ulaştırma bütçesi 08 Eylül 2021 | 110 Okunma Aile hekimi mi Şehir Hastanesi finansörü mü? 06 Eylül 2021 | 1.108 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar