TCDD’ye mi borç veriyoruz, ölüme mi

İnsan rakam değildir. Bilecik’te Ahmetpınar Köyü yakınındaki tünelde kılavuz tren raydan çıktı, makinistler Sedat Yurtsever ile Recep Tunaboylu yaşamını yitirdi. Fotoğraflar kötüydü. Bilecik...

İnsan rakam değildir. Bilecik’te Ahmetpınar Köyü yakınındaki tünelde kılavuz tren raydan çıktı, makinistler Sedat Yurtsever ile Recep Tunaboylu yaşamını yitirdi. Fotoğraflar kötüydü. Bilecik Valisi Bilal Şentürk, kaza nedeninin karakutu incelemesi sonrası ortaya çıkacağını açıkladı.

Pamukova, Çorlu Ankara faciaları. Yarım kalan hayatlar. Geride kalan sevenler. Hesap vermeyen bir iktidarın çıldırtıcı kayıtsızlığı.

Size bir sır vereyim: Hesap verildiğinde bütün şebeke deşifre olacak. Maliyetin ne kadar çok arttığı. Boşa ne kadar bütçe kaynağı gittiği.  Boşa derken firmalara. Ondan bu suskunluk.

Nasılsa hafızayla malulüz değil mi.

★★★

Bakın güncel bütçe rakamları birkaç gün önce açıklandı. Harcama kısmında ayrıntılı kalemler arasında hangi kuruma Hazine’den ne kadar borç verildiği de yazıyor. “Nedir bu TCDD’ye verilen borç?” diyecek olursanız, yatırım yapsın diye.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Milyarlık ‘davet’lere her koşulda devam 18 Ekim 2019 | 97 Okunma Kirazlı’ya Cerattepe’den bakmak 16 Ekim 2019 | 156 Okunma Hangi saydamlık 14 Ekim 2019 | 189 Okunma IŞİD'i yeniden konuşmak 11 Ekim 2019 | 227 Okunma Savaş 09 Ekim 2019 | 278 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar