TCDD’ye mi borç veriyoruz, ölüme mi

İnsan rakam değildir. Bilecik’te Ahmetpınar Köyü yakınındaki tünelde kılavuz tren raydan çıktı, makinistler Sedat Yurtsever ile Recep Tunaboylu yaşamını yitirdi. Fotoğraflar kötüydü. Bilecik...

İnsan rakam değildir. Bilecik’te Ahmetpınar Köyü yakınındaki tünelde kılavuz tren raydan çıktı, makinistler Sedat Yurtsever ile Recep Tunaboylu yaşamını yitirdi. Fotoğraflar kötüydü. Bilecik Valisi Bilal Şentürk, kaza nedeninin karakutu incelemesi sonrası ortaya çıkacağını açıkladı.

Pamukova, Çorlu Ankara faciaları. Yarım kalan hayatlar. Geride kalan sevenler. Hesap vermeyen bir iktidarın çıldırtıcı kayıtsızlığı.

Size bir sır vereyim: Hesap verildiğinde bütün şebeke deşifre olacak. Maliyetin ne kadar çok arttığı. Boşa ne kadar bütçe kaynağı gittiği.  Boşa derken firmalara. Ondan bu suskunluk.

Nasılsa hafızayla malulüz değil mi.

★★★

Bakın güncel bütçe rakamları birkaç gün önce açıklandı. Harcama kısmında ayrıntılı kalemler arasında hangi kuruma Hazine’den ne kadar borç verildiği de yazıyor. “Nedir bu TCDD’ye verilen borç?” diyecek olursanız, yatırım yapsın diye.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhurbaşkanlığı bağış kabul eder mi? 21 Eylül 2020 | 172 Okunma Yeni hastane ihaleleri ne söylüyor? 18 Eylül 2020 | 423 Okunma 31 milyonluk ihale Rizespor başkanına 16 Eylül 2020 | 724 Okunma 55 milyonluk ihaleyi kur çarpmış 14 Eylül 2020 | 388 Okunma 55 milyonluk iletim hattı ihalesi kime? 11 Eylül 2020 | 302 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar