TCDD ne yapıyor?

18 Haziran gecesi İstanbul-Ankara seferini yapan Yüksek Hızlı Tren’in (YHT) Arifiye’de durduğunu, trende bir saat bekletilen yolcuların indirildikten sonra uzun süre de otobüs beklediğini, üç trendeki bin 200 yolcunun geceyarısı partiler halinde otobüslere bindirildiğini,

o YHT’de yolculuk yapan gazeteci Özlem Akarsu Çelik sosyal medya hesabından paylaşmıştı.
Yoğun yağışın zemini sağlam olmayan YHT hattında önemli boşluklar oluşturduğunu, makinistin dikkatiyle büyük bir facianın önüne geçildiğini Birgün’de Uğur Şahin yazdı.
Tren geçişine kapatılan demiryolundaki eksikliklerin 14 ay önceden bilindiği ve resmi belgede “Eksiklikler, yoğun yağış sırasında seyrüsefer, can ve mal emniyetini tehlikeye sokabilecek durumdadır” denildiğini İsmail Saymaz’ın Hürriyet’teki haberinde öğrendik.
Hatalı menfezden kaynaklanacak olası bir kazada sorumluluğu şirket yerine TCDD’nin üstlendiğini ise dünkü Cumhuriyet’te Cüneyt Muharremoğlu imzalı haberde öğrenecektik. İnanılmaz bir belgeyle birlikte.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başkent mimarisi yok edilirken 16 Eylül 2019 | 23 Okunma AKM Millet Bahçesi'nde neler oluyor? 13 Eylül 2019 | 396 Okunma Şirket sorumsuzluğu 11 Eylül 2019 | 419 Okunma Davetli ihalede keyfiliğe devam 09 Eylül 2019 | 411 Okunma Kan parası 06 Eylül 2019 | 216 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar