Sermaye şirketlerinin toprak kırımı nereye kadar?

Ülkenin yeraltı ve yerüstü zenginlikleri, eşine rastlanmayan bir doğa/toprak kırımıyla karşı karşıya. Ağaca, kuşlara, akarsuya, kaplumbağaya, temiz havaya yönelen bu kırım, AKP iktidarına...

Ülkenin yeraltı ve yerüstü zenginlikleri, eşine rastlanmayan bir doğa/toprak kırımıyla karşı karşıya. Ağaca, kuşlara, akarsuya, kaplumbağaya, temiz havaya yönelen bu kırım, AKP iktidarına özellikle “duygusal” açıdan destek olan sermaye şirketleri lehine gerçekleştiriliyor.

Ya bir maden, ya bir otoyol, ya da liman ya da havaalanı.

Neredeyse her gün Türkiye’nin ayrı bir köşesinden çığlık yükselir hale geldi.

KIRIMIN “ZIRHLI BİRLİKLERİ”

Toprak kırımının “zırhlı birliklerini”;  kepçesi, vinci, paletiyle iş makineleri üstleniyor. Son dönem fazla mesaideler. Çıkardıkları işin kalitesi ise geçtikleri yerde dökülen gözyaşlarıyla orantılı.

İyidere Lojistik Limanı (Cengiz-Yapı&Yapı) için İkizdere’ye, Aydın-Denizli otoyolu (Fernas) için kekik tarlalarına yollanan sermayenin zırhlı birlikleri,  rotayı Menderes ovasına çevirmişken, haftasonu Limak&İçtaş’ın termik santraline linyit sağlasın diye İkizköy Akbelen’deki kızılçam ağaçlarının kesilmesini izledik.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gerçek enflasyon Esenboğa ihalesinde 06 Aralık 2021 | 590 Okunma Devir teslim 03 Aralık 2021 | 146 Okunma Manipülasyon araştırması ve DDK 01 Aralık 2021 | 172 Okunma 118 habere erişim yasağı isteyen şirket 29 Kasım 2021 | 302 Okunma “Küfür şiddettir” 26 Kasım 2021 | 86 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar