Salda, Ankara ile Millet

Sadece ülkemizde değil dünyada da benzeri olmayan Salda Gölü, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın ziyaretiyle yeniden gündemde.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un davetiyle gerçekleşen ziyarette, hukuki süreçlere aykırı olarak ihale edilen Salda Millet Bahçesi’nin yapılaşmaya yol açmayacağı bir kez daha vurgulandı. TOKİ’nin (Toplu Konut İdaresi) temmuz sonundaki ihalesi, açık usulde olmasına karşın teklif veren firmalar duyurulmamıştı. Konuya firmaların listesiyle birlikte burada daha önce yer verdik. Üzerinden bir ayı aşkın zaman geçmesine karşın değerlendirmenin sürdüğü anlaşılıyor.

BU AY DÖRT İHALE

Yüksek enflasyon, ekonomideki küçülme ve müteahhit hak edişlerinde yaşanan ödeme güçlüklerine karşın millet bahçesi ihalelerinin sürmesi, konunun Cumhurbaşkanlığı nezdindeki öneminin epeyce büyük olduğunu gösteriyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İkizdere’nin taşıyla İyidere’ye liman 05 Mayıs 2021 | 190 Okunma Alamos Gold, Türkiye’ye meydan okuyor 03 Mayıs 2021 | 623 Okunma Kamu İhale Kanunu sil baştan 30 Nisan 2021 | 331 Okunma Kapanma denilen ağır ceza 28 Nisan 2021 | 355 Okunma Nanoksia bayisi bakan danışmanı mı? 26 Nisan 2021 | 502 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar