Salda, Ankara ile Millet

Sadece ülkemizde değil dünyada da benzeri olmayan Salda Gölü, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın ziyaretiyle yeniden gündemde.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un davetiyle gerçekleşen ziyarette, hukuki süreçlere aykırı olarak ihale edilen Salda Millet Bahçesi’nin yapılaşmaya yol açmayacağı bir kez daha vurgulandı. TOKİ’nin (Toplu Konut İdaresi) temmuz sonundaki ihalesi, açık usulde olmasına karşın teklif veren firmalar duyurulmamıştı. Konuya firmaların listesiyle birlikte burada daha önce yer verdik. Üzerinden bir ayı aşkın zaman geçmesine karşın değerlendirmenin sürdüğü anlaşılıyor.

BU AY DÖRT İHALE

Yüksek enflasyon, ekonomideki küçülme ve müteahhit hak edişlerinde yaşanan ödeme güçlüklerine karşın millet bahçesi ihalelerinin sürmesi, konunun Cumhurbaşkanlığı nezdindeki öneminin epeyce büyük olduğunu gösteriyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yap-işlet-devret tarihinde bir ilk 25 Kasım 2020 | 398 Okunma Çukurova Havalimanı adlı rant projesi 23 Kasım 2020 | 538 Okunma CHP neye “yakalandı” 20 Kasım 2020 | 649 Okunma Kanal İstanbul “devlet projesi” mi? 18 Kasım 2020 | 278 Okunma Bir “milletin cebinden” projesi daha 16 Kasım 2020 | 672 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar