Kanser hastanesi için simülasyon

İnşaatında sorunlar çıkan, bitişi çok geciken Etlik Şehir Hastanesi (EŞH), 28 Eylül’de açılıyormuş. Bu gelişmeye bağlı olarak Onkoloji Hastanesi’nin kapatılacağı haberleri...

İnşaatında sorunlar çıkan, bitişi çok geciken Etlik Şehir Hastanesi (EŞH), 28 Eylül’de açılıyormuş. Bu gelişmeye bağlı olarak Onkoloji Hastanesi’nin kapatılacağı haberleri gündeme oturdu.

Tepkiler çoğalınca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından açıkladı:

“ANKARA ETLİK ŞEHİR HASTANESİ 28 Eylülde açılıyor. Bu hastanenin açılışı sebebiyle Onkoloji E. A. Hastanesi ile Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin kapatılacağı yönündeki iddialar asılsızdır. Kapatılacak hastanemiz yok. Gurur duyulacak yeni bir hastanemiz var. Hayırlı olsun.”

Bu açıklamaya normal bir vatandaş ancak sevinir. Sevinelim ve soralım:

EŞH açıldığında; Onkoloji Hastanesi’nin de yer alacağı beş kamu hastanesinin kapatılacağını yazıp açıklayanlar rüya mı gördü? Yoksa “ideolojik” nedenlerle “algı operasyonu” mu yaptı? Maaşlı-maaşsız troller ile yeminli AKP tutkunlarına bakarsanız öyle. Sağlık Bakanı Koca, yukarıdaki tiviti atınca, Onkoloji Hastanesi’nin kapatılacağı haberlerini “yayanlar” yalancılıkla suçlandı.

ÇSED RAPORUNDA...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kanser hastanesi için simülasyon 23 Eylül 2022 | 124 Okunma İstanbul Havalimanı artık iki ortaklı 21 Eylül 2022 | 459 Okunma Borsa İstanbul nereye bakıyor? 19 Eylül 2022 | 459 Okunma “En büyük konut projesi” 16 Eylül 2022 | 730 Okunma Velilerden bağış istemek 14 Eylül 2022 | 154 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar