IŞİD'i yeniden konuşmak

Dört yıl sonra yeniden IŞİD’i konuşmak zorunda kalmak sandığımızdan daha önemli. İki gün önceki yazımda ABD, Fırat’ın doğusuna Türkiye’nin askeri operasyonuna dolaylı onay verirken...

Dört yıl sonra yeniden IŞİD’i konuşmak zorunda kalmak sandığımızdan daha önemli. İki gün önceki yazımda ABD, Fırat’ın doğusuna Türkiye’nin askeri operasyonuna dolaylı onay verirken gelen “Türkiye bundan böyle ABD’nin son iki yıldır bölgede yakaladığı IŞİD’cilerden sorumlu olacak” açıklaması üzerinde durdum. Beyaz Saray’ın bu vurgusunun ne anlama geldiğini, nasıl bir yol izleneceğinin halka açıklanması gerektiğine yer verdim. Kuşkusuz bu sorunun cevabını merak eden pek çok kesim ve insan vardı.

Açıklama en yetkili makamdan geldi. Ziyadesiyle ürkütücü. Türkiye’nin kamplardaki IŞİD “ihalesini” üstlendiğinin teyidi anlamına geldiği için.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları toplantısındaki hitabında şöyle dedi çünkü:

DEAŞ’ın başımıza bela olmasını istemediğimiz gibi, dünyanın da duçar olmasını arzu etmeyiz. DEAŞ’lılara ne yapılması gerekiyorsa onu yapacağız. Cezaevinde tutulması gerekenleri cezaevinde tutacağız, uyruğu belli olanları geri göndereceğiz. Kadın ve çocukları da kendi toplumlarına kazandırma gayretinde olacağız.”

“ÖLÜM NE YANA DÜŞER USTA”

IŞİD,  Haziran 2015’teki Diyarbakır Katliamı, Temmuz 2015’teki  Suruç Katliamı’nın ardından Ankara’nın orta yerinde Cumhuriyet tarihinin en kanlı katliamını gerçekleştirmiş bir terör örgütü.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hangi saydamlık 14 Ekim 2019 | 188 Okunma IŞİD'i yeniden konuşmak 11 Ekim 2019 | 227 Okunma Savaş 09 Ekim 2019 | 277 Okunma TVF sarayda İFM Alt Fonu kurdu 07 Ekim 2019 | 246 Okunma En pahalı 'davet'li ihale Konya için 04 Ekim 2019 | 326 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar