İFM, kule ve “chambre forte”

Siyaset gündemi; erken seçime, Anayasa çok açık olsa da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üçüncü kez adaylığının hukuksal zemini olup olmadığına, muhalefetin Cumhurbaşkanı...

Siyaset gündemi; erken seçime, Anayasa çok açık olsa da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üçüncü kez adaylığının hukuksal zemini olup olmadığına, muhalefetin Cumhurbaşkanı adayına mercek tutadursun.

Ekonomi; dayanma gücünü zorlayan zamlar, dizginlenmek istenmeyen enflasyon, TL’nin değer kaybı, bütçe açığı, cari açıkla tepetaklak gidedursun.

AKP iktidarı bambaşka bir frekansta, bambaşka bir boyutta…

Olmayan kamu kaynaklarını zorlayarak bu kaynakları sermaye gruplarına aktaracak büyük ölçekli projeleri pişirmeye devam ediyor.

Son yazılarımın ikisinde İstanbul Finans Merkezi’ni (İFM) diğerinde de Yap-İşlet- Devret modeliyle yaptırılacak ve Hazine’nin yine milyonlarca Euro garanti üstleneceği Antalya-Alanya otoyolunun sözleşme taslağından söz ettim. (122 km Antalya-Alanya otoyolu için km başına 0.07 Euro artı KDV’den pazarlık marjı açıldı. Günlük araç garantisi 45 bin.)

Birbiriyle alakasız gibi görünse de iki konunun ortak paydası, harcama. Büyük açık veren bütçeden yapılacak yüklü ve yeni harcamalara işaret ediyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ek bütçede 200 milyar bilmecesi 01 Temmuz 2022 | 91 Okunma Adalet bu dünyada lazım 29 Haziran 2022 | 83 Okunma Ankara stadyum ihalesinin hesabı nasıl yapıldı? 27 Haziran 2022 | 259 Okunma Enflasyonla mücadelede kararlılarmış! 24 Haziran 2022 | 108 Okunma Ek bütçe yeni vergi demek 22 Haziran 2022 | 155 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar