Havalimanı sektörü ekonomiden bağımsız mı?

Atatürk Havalimanı’na Millet Bahçesi ihalesinin 21/b usulüyle (acil durumlarda firma davet etme) hızlıca yapılıp, iş makinelerinin apar topar girip pist kırmaya başlamasının İstanbul Havalimanı ile bir...

Atatürk Havalimanı’na Millet Bahçesi ihalesinin 21/b usulüyle (acil durumlarda firma davet etme) hızlıca yapılıp, iş makinelerinin apar topar girip pist kırmaya başlamasının İstanbul Havalimanı ile bir bağlantısı yokmuş.

Daha doğrusu İstanbul Havalimanı hisselerine talip olduğu konuşulan Abu Dhabi, böyle bir ön koşul ileriye sürmemiş.

Değerli okurlar, miş ve muş’lu yazdığım için mazur görün. Bu bir kulis haberciliği dili. Bizler için gerek duyulduğu zamanlar çıkabiliyor. Bazı kitlesel haberlerde haber kaynakları isimlerinin anılmasını tercih etmiyor çünkü. (Bu çekincenin, içinde bulunduğumuz koşullarda çok daha yaygın olduğu tahmin edersiniz) Diğer yandan da tereddütlü bilgileri kendi cephelerinden düzeltmeyi, doğru bilgiyi de yansıtmayı tercih ediyorlar. Bu da anlaşılabilir durum.

Konuya gelirsek, bu bilgilendirme, havacılık sektöründeki bir yetkili tarafından, benim de önceki yazımda atıfta bulunduğum İyi Partili Ali Kıdık’ın kulis haberi dolayısıyla yapıldı. Gündemin önemli maddelerinden biri olması sebebiyle, ben de sizlerle bilgiyi paylaşmak istedim.

İSPANYA İLE ÇİN DE VAR

Dahası var. İstanbul Havalimanı’na talip olan tek...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ek bütçede 200 milyar bilmecesi 01 Temmuz 2022 | 99 Okunma Adalet bu dünyada lazım 29 Haziran 2022 | 83 Okunma Ankara stadyum ihalesinin hesabı nasıl yapıldı? 27 Haziran 2022 | 259 Okunma Enflasyonla mücadelede kararlılarmış! 24 Haziran 2022 | 110 Okunma Ek bütçe yeni vergi demek 22 Haziran 2022 | 155 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar